RADIO7

#добреналаштоване

Закарпатські митники зафіксували кілька спроб незаконного ввезення «гуманітарки» на суму 3,3 млн грн

Закарпатські митники зафіксували кілька спроб незаконного ввезення «гуманітарки» на суму 3,3 млн грн

Посадові особи Закапатської митниці задокументували 4 спроби незаконного переміщення товарів серед гуманітарної допомоги, яку не декларували або подавали документи, що містять неправдиві відомості, на загальну суму 3,3 млн грн.

Як зазначають в управлінні боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці, постійно здійснюється аналіз інформації про переміщення товарів гуманітарної допомоги через закарпатські пункти пропуску. За їх результатами виявлено значні обсяги безперервного ввезення, з дати введення правового режиму військового стану, транспортних засобів, які переміщували вантажі гуманітарної допомоги або самі переміщувались в якості гуманітарної допомоги. Вказані товари були визнані гуманітарною допомогою за декларативним принципом без прийняття відповідного рішення спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги, відповідно до положень постанови КМ України від 01.03.2022 № 174 «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану».

За результатами аналізу документів, виявлений високий ризик направлення вантажів гуманітарної допомоги на адреси отримувачів без їх згоди, або без їх відома, використовуючи виключно реквізити організацій отримувачів гуманітарної допомоги, що знаходяться у відкритому доступі. Це, в свою чергу, може призвести до використання товарів гуманітарної допомоги не за призначенням, або ненадходження таких товарів до осіб, які її дійсно потребують.

При наявності певних критеріїв ризику, з метою перевірки відомостей, що заявляються у деклараціях водіями транспортних засобів, митниця звертається до обласних військових адміністрацій з метою підтвердження останніми фактів отримання вантажів з гуманітарною допомогою кінцевими отримувачам. При необхідності, здійснює інформування правоохоронних органів Закарпатської області та направляє запити на адреси іноземних відправників чи дарувальників товарів гуманітарної допомоги.

Пресслужба Закарпатської митниці

Leave a Reply