RADIO7

#добреналаштоване

Закарпатські митники оформили понад 140 тисяч тон гуманітарних вантажів, направлених під час війни в Україну

Закарпатські митники оформили понад 140 тисяч тон гуманітарних вантажів, направлених під час війни в Україну

Від початку повномасштабної агресії, яку веде росія проти України, через митні пости зони діяльності Закарпатської митниці в Україну надійшло 142,22 тисяч тонн гуманітарних вантажів, у тому числі майже 6000 транспортних засобів.

Окрім того, в якості гуманітарної допомоги завозились лікарські засоби, медичне обладнання, продукти харчування, військове спорядження, одяг, взуття тощо.

Найбільше гуманітарної допомоги надійшло з Італії, Словаччини, Німеччини, Угорщини та Чехії.

До слова, нещодавно Уряд затвердив чергові спрощення щодо пропуску товарів гуманітарної допомоги.

Так, Постановою Кабміну від 3 січня 2023 р. №2 затверджено зміни до постанови КМУ від 1 березня 2022 року №174 “Про деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану”.

Відтепер БПЛА та їх частини подвійного використання визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом. Тобто вимогу надання гарантійного листа кінцевого користувача для таких товарів скасовано.

Надання гарантійних листів залишається необхідним лише на товари, що наведені у додатку 2 до постанови КМУ від 1 березня 2022 року №174 “Про деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану”. У згаданому додатку, зокрема, залишилися БПЛА, але виключно військового призначення.

Перелік органів, які мають право оформлювати гарантійні листи кінцевого користувача товарів гуманітарної допомоги, доповнено – військовими адміністраціями.

Також нагадаємо, що пропуск гуманітарної допомоги здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання в паперовій або електронній формі спрощеної декларації, заповненої особою, що перевозить відповідний товар, без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Текст Постанови: https://bit.ly/3GEXKdh

Leave a Reply