RADIO7

#добреналаштоване

Закарпатець знайшов себе у незвичному мистецтві – аерографії

Закарпатець знайшов себе у незвичному мистецтві – аерографії

Аерографія – окремий вид мистецтва, який в останні десятиліття почав стрімко розвиватись. На Закарпатті тих, хто цим займається, не так багато, та з одним із майстрів-аерографістів вдалося познайомитись та поспілкуватись журналістам «М-Студіо».

Михайло Цендра з Міжгір’я аерографією займається вже 12 років. Каже, коли вперше спробував, зрозумів – робота йому до вподоби. За допомогою цієї техніки можна створювати ефекти, які недоступні зі звичайними художніми засобами. Для нанесення малюнка використовується спеціальний інструмент – аерограф (від англійського«Airbrush»), що означає повітряний пензлик.

Регулюючи інтенсивність нанесення фарби, можна досягти будь-якого ефекту. Малювати аерографом можна як зовсім тонкі лінії, так і розмиті зображення. Єдиний мінус цієї роботи – фарба має доволі неприємний запах. Тож малювати краще на свіжому повітрі: тут фарба швидше випаровується.

За своє життя пан Михайло розмалював не одну сотню зображень. Це і стелі, і підлоги і автомобілі, і навіть пральні машини та холодильники. А винайшов аерографію дантист. Власну бормашину він використав як компресор. Згодом змайстрував і сам аерограф. Однак тривалий час митці цю техніку не визнавали, і лише в останні десятиліття вона почала набувати великої популярності.

Аерографію сьогодні вважають окремим видом мистецтва. Адже тільки так можна додати своєму автомобілю індивідуальності, підкреслити характер і настрій як самого авто, так і його власника, а також повністю змінити інтер’єр, а можливо – і змінити свій стиль життя.

Leave a Reply