RADIO7

#добреналаштоване

За п’ять років у війнах на Землі загинули 550 тис. немовлят

За п’ять років у війнах на Землі загинули 550 тис. немовлят

На сьогоднішній день у регіонах, охоплених збройними конфліктами, живе більше дітей, ніж будь-коли за останні два десятиліття.

Про це йдеться в новій доповіді відомої міжнародної організації Save the Children.

Головний висновок документа шокує: щонайменше 550 тис. немовлят загинули через збройні конфлікти в 2013-2017 роках лише в 10 найбільш постраждалих країнах. Тобто в середньому на планеті щорічно через війни гине понад 100 тис. дітей наймолодшого віку.

Найбільшою мірою діти страждають у таких країнах як Афганістан, Ємен, Південний Судан, Центральноафриканська Республіка, Демократична Республіка Конго, Сирія, Ірак, Малі, Нігерія і Сомалі (за оцінками 2017 року).

Немовлята особливо вразливі для таких непрямих наслідків конфліктів, як голод, зруйновані лікарні та інфраструктура, відсутність доступу до охорони здоров’я та санітарії, ненадання допомоги. “Ймовірно, вони б не померли, якби не жили в регіонах, охоплених конфліктом”, – відзначають автори дослідження.

З урахуванням кількості загиблих дітей віком до п’яти років загальне число дитячих смертей від непрямих наслідків воєн зростає до 870 тис. за той же період, підрахували в Save the Children.

Доповідь Зупиніть війну проти дітей (Stop the War on Children) було оприлюднено напередодні Мюнхенської конференції з безпеки, яка відкривається в Німеччині в п’ятницю, 15 лютого.

Крім того, нове дослідження, проведене Інститутом досліджень проблем миру в Осло на замовлення Save the Children, показало, що в 2017 році в районах, охоплених війнами, проживало 420 млн дітей (18% всіх дітей у світі), що на 30 млн більше, ніж роком раніше.

https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/za-p-yat-rokiv-u-viynah-na-zemli-zaginuli-550-tis-nemovlyat-doslidzhennya-50006315.html

Makhanets Alex

    Leave a Reply