На сьогоднішній день у регіонах, охоплених збройними конфліктами, живе більше дітей, ніж будь-коли за останні два десятиліття.
Про це йдеться в новій доповіді відомої міжнародної організації Save the Children.
Головний висновок документа шокує: щонайменше 550 тис. немовлят загинули через збройні конфлікти в 2013-2017 роках лише в 10 найбільш постраждалих країнах. Тобто в середньому на планеті щорічно через війни гине понад 100 тис. дітей наймолодшого віку.
Найбільшою мірою діти страждають у таких країнах як Афганістан, Ємен, Південний Судан, Центральноафриканська Республіка, Демократична Республіка Конго, Сирія, Ірак, Малі, Нігерія і Сомалі (за оцінками 2017 року).
Немовлята особливо вразливі для таких непрямих наслідків конфліктів, як голод, зруйновані лікарні та інфраструктура, відсутність доступу до охорони здоров’я та санітарії, ненадання допомоги. “Ймовірно, вони б не померли, якби не жили в регіонах, охоплених конфліктом”, – відзначають автори дослідження.
З урахуванням кількості загиблих дітей віком до п’яти років загальне число дитячих смертей від непрямих наслідків воєн зростає до 870 тис. за той же період, підрахували в Save the Children.
Доповідь Зупиніть війну проти дітей (Stop the War on Children) було оприлюднено напередодні Мюнхенської конференції з безпеки, яка відкривається в Німеччині в п’ятницю, 15 лютого.
Крім того, нове дослідження, проведене Інститутом досліджень проблем миру в Осло на замовлення Save the Children, показало, що в 2017 році в районах, охоплених війнами, проживало 420 млн дітей (18% всіх дітей у світі), що на 30 млн більше, ніж роком раніше.
Leave a Reply