RADIO7

#добреналаштоване

За півтора роки сили безпеки Венесуели вбили близько 7 тисяч людей — ООН

За півтора роки сили безпеки Венесуели вбили близько 7 тисяч людей — ООН

За останні півтора року сили безпеки Венесуели вбили приблизно 7 тисяч людей. У 2018-му році було зареєстровано 5287 вбивств за «спротив владі», а в період з 1 січня до 1 травня 2019-го — ще 1569.

Такі дані наведено в доповіді Верховного комісара з прав людини Мішель Бачелет, оприлюдненій 4 липня. У ній зазначено: повідомлення про позасудові катування з боку венесуельських сил безпеки — «шокуюче високі».

В офісі Верховного комісара з прав людини наголосили: влада Венесуели має вдатися до негайних кроків, аби припинити «постійне порушення прав людини, яке здійснюється проти народу цієї країни» й працювати над вирішенням цієї «всеохопної кризи».

«Якщо ситуація не поліпшиться, безпрецедентний відтік венесуельських мігрантів та біженців продовжиться й умови життя тих, хто залишається, тільки погіршаться», йдеться у доповіді. У червні Агентство ООН у справах біженців повідомляло, що вже близько 4 млн венесуельців залишило країну у зв’язку з політичною й гуманітарною кризою.

Доповідь Бачелет стала підсумком її офіційного візиту до Венесуели з 19 до 21 червня. Висновки доповіді базуються на понад 550 інтерв’ю із жертвами й свідками насильства з боку сил безпеки країни з Венесуели й восьми інших країн.

«Під час свого візиту до Венесуели мені вдалося самій почути розповіді постраждалих та їхні вимоги щодо справедливості. Я добросовісно передала їхні голоси й думку громадянського суспільства про порушення прав людини й зафіксувала це у звіті», повідомила Мішель Бачелет.

Джерело:https://hromadske.ua/posts/za-pivtora-roki-sili-bezpeki-venesueli-vbili-blizko-7-tisyach-lyudej-oon

Makhanets Alex

    Leave a Reply