Такі дані наведено в доповіді Верховного комісара з прав людини Мішель Бачелет, оприлюдненій 4 липня. У ній зазначено: повідомлення про позасудові катування з боку венесуельських сил безпеки — «шокуюче високі».
В офісі Верховного комісара з прав людини наголосили: влада Венесуели має вдатися до негайних кроків, аби припинити «постійне порушення прав людини, яке здійснюється проти народу цієї країни» й працювати над вирішенням цієї «всеохопної кризи».
«Якщо ситуація не поліпшиться, безпрецедентний відтік венесуельських мігрантів та біженців продовжиться й умови життя тих, хто залишається, тільки погіршаться», йдеться у доповіді. У червні Агентство ООН у справах біженців повідомляло, що вже близько 4 млн венесуельців залишило країну у зв’язку з політичною й гуманітарною кризою.
Доповідь Бачелет стала підсумком її офіційного візиту до Венесуели з 19 до 21 червня. Висновки доповіді базуються на понад 550 інтерв’ю із жертвами й свідками насильства з боку сил безпеки країни з Венесуели й восьми інших країн.
«Під час свого візиту до Венесуели мені вдалося самій почути розповіді постраждалих та їхні вимоги щодо справедливості. Я добросовісно передала їхні голоси й думку громадянського суспільства про порушення прав людини й зафіксувала це у звіті», повідомила Мішель Бачелет.
Джерело:https://hromadske.ua/posts/za-pivtora-roki-sili-bezpeki-venesueli-vbili-blizko-7-tisyach-lyudej-oon
Leave a Reply