RADIO7

#добреналаштоване

За 180 днів майже 16 тисяч власників «євроблях» скористалися пільговим розмитненням

За 180 днів майже 16 тисяч власників «євроблях» скористалися пільговим розмитненням

 

 

З 15 червня по 10 листопада 2021 року у зоні діяльності Закарпатської митниці оформлено 15 998  автівок на «єврономерах». До Держбюджету перераховано 511 млн грн.

Ці кошти сплатили власники транспортних засобів, що скористатися спрощеним митним оформлення та оподаткуванням авто на «єврономерах», згідно з вимогами законів України №1402-ІХ та №1403-ІХ, починаючи з 15 червня п.р.

Як зазначив в.о. заступника начальника Закарпатської митниці Павло Герасимюк, за кількістю автівок та сумою митних платежів, перерахованих до головної скарбниці Держави,  Закарпатська митниця – лідер у митній системі України.

А от, які марки автівок найбільше «розмитнили» громадяни, і до якого класу авто вони відносилися, Павло Валерійович зазначив: «Найбільше оформлено моделі середнього класу таких марок: «Volkswagen», «Skoda»,  «Nissan», «Toyota» та «Audi».

Також посадовець розповів про подальшу долю «євроблях», що не власники яких не скористалися пільговим періодом.

– З 11 листопада 2021 року посадові особи митниці, після проведення аналізу підстав перебування таких транспортних засобів на території України, прийматимуть рішення про складання адмінпротоколів. Відповідальність порушників залежатиме від терміну перевищення строку тимчасового ввезення або транзиту транспортних засобів. Так, у разі перевищення такого терміну більш ніж на 30 діб,  передбачена найсуворіша санкція відповідно до статей 470 та 481 Митного кодексу України. У таких випадках накладається штраф у розмірі 170 тис грн або автомобіль конфіскується, – констатував Павло Герасимюк.

І на завершення посадовець зауважив:

– Учасники бойових дій, які перебувають безпосередньо на території Операції Об’єднаних сил більш як 90 днів з дня набрання чинності законів (з 15 травня 2021 року), можуть скористатися цими спрощеннями до 8 лютого 2022 року.

 

Пресслужба Закарпатської митницы

Leave a Reply