RADIO7

#добреналаштоване

Їм відеокарт мало? Майнери почали скуповувати HDD і SSD накопичувачі через нову криптовалюту

Їм відеокарт мало? Майнери почали скуповувати HDD і SSD накопичувачі через нову криптовалюту

Якщо ви замислювалися про апгрейд свого ПК, то, можливо, варто зробити це прямо зараз, адже незабаром, крім дефіциту відеокарт, ринок може зіткнутися з нестачею HDD і SSD дисків.

Все через нову криптовалюту Chia, яка почала набирати популярність в Китаї. На відміну від традиційних криптовалют вона майниться на накопичувачах, і для її виробництва не потрібні відеокарти, які зараз купити все складніше.

Chia “використовує модель доказу простору і часу” і просувається як екологічна альтернатива Біткоїну, майнінг якого споживає дуже багато електроенергії, пише Tom’s Hardware. Творець нової криптовалюти Брем Коен (винахідник BitTorrent) у такий спосіб хоче використовувати вільний простір на пристроях зберігання.

Майнери почали масово скуповувати HDD і SSD диски об’ємом від 4 до 18 Тб, що з часом може відбитися на всьому ринку. Наприклад, один з великих виробників пам’яті в Китаї Jiahe Jinwei повідомив про те, що їхні моделі SSD ємністю 1 і 2 ТБ вже розпродано. Зараз компанія планує нарощувати виробництво, щоб задовольнити попит, а також розробляє накопичувач, призначений спеціально для майнінгу.

Правда, про світовий дефіцит говорити поки рано. Імовірність такого повороту подій підвищиться, якщо популярність Chia буде рости і далі — наприклад, зараз вона поки що навіть недоступна для торгів.

Джерело.

 

Leave a Reply