RADIO7

#добреналаштоване

Європейська ракета Vega з українським двигуном завтра стартуватиме з космодрому Куру

Європейська ракета Vega з українським двигуном завтра стартуватиме з космодрому Куру

Надлегка ракета-носій Vega, у складі рухової установки 4 ступеня якої використовується український блок маршового двигуна РД-843, наразі готується до пуску, запланованого на 29 квітня з космодрому Куру.

Це буде її вже 18 запуск, який виведе на орбіту перший супутник нового угруповання на замовлення Airbus Defense and Space з Французької Гвіани. Попередній (невдалий) запуск ракети Vega відбувся 17 листопада 2020, коли майже одразу після старту вона впала в океан. Vega мала вивести на орбіту іспанський оптичний супутник ДЗЗ SEOSAT-Ingenio та французький метеорологічний супутник Taranis. Аварія була пов’язана з виробничою помилкою під час встановлення четвертого ступеня ракети.

Vega

Компанія Avio, яка була відповідальна за цей інцидент, провела поглиблену роботу для відновлення польотів ракети. Ці роботи були проконтрольовані Arianespace та Європейським космічним агентством (ESA) з метою забезпечення надійності усіх виробничих процесів. Надзвичайно вимогливий нагляд здійснювався в рамках рекомендацій незалежної слідчої комісії Arianespace та ESA, призначених після аварії.

Vega

Основним корисним навантаженням Vega буде супутник компанії Airbus, який є «надзвичайно інноваційним у галузі спостереження Землі з точки зору розрізненості».

Цей супутник стане першим в угрупованні з чотирьох супутників Pléiades Neo. Крім того, Vega відправить п’ять невеликих супутників служби SSMS. Серед них супутник спостереження Землі від імені Норвезького космічного агентства і один для Eutelsat. Всі супутники будуть виведені на сонячно-синхронну орбіту (від 613 до 621 км над рівнем моря).

Джерело.

Leave a Reply