RADIO7

#добреналаштоване

Європарламент закликає Росію виконувати ракетний договір

Європарламент закликає Росію виконувати ракетний договір

Європейський парламент засуджує порушення Росією Договору про обмеження ракет малої та середньої дальності. Про це свідчить ухвалена 14 лютого резолюція ЄП, повідомляє РБК-Україна з посиланням на “Укрінформ”.

 

Так, законодавчий орган Євросоюзу закликає РФ повернутися до повного дотримання зобов’язань по договору.

 

“Європарламент висловлює засудження Росії за порушення умов Договору. Закликає Російську Федерацію повернутися до повного і підконтрольного дотримання зобов’язань”, – сказано у резолюції.

 

Вказано, що дана ситуація становить загрозу для безпеки як Європи, так і світу.

 

Крім того, європарламентарі також закликали високого представника ЄС у закордонних справах та політики безпеки докласти дипломатичних зусиль задля сприяння у вирішенні конфліктної ситуації. Йдеться про можливість започаткування переговорів про укладання багатостороннього ракетного договору.

 

Нагадаємо, раніше генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що альянс не має наміру втягуватися у нову гонку озброєнь і розміщувати нові ядерні ракети в ЄС у відповідь порушення РФ Договору про ракети малої і середньої дальності.

 

Як писало РБК-Україна раніше, на початку лютого на сайті Державного департаменту Сполучених Штатів опубліковано офіційну заяву про намір США вийти з договору про ракети.

 

Додамо, 1 лютого 2019 Штати оголосили про припинення участі в ракетному договорі через російську крилату ракету 9М729, запуск якої здійснюється за допомогою пускових установок “Іскандер-М”. Рішення про вихід з договору набуло чинності 2 лютого. Росія відповіла на цей крок дзеркальними заходами.

https://www.rbc.ua/ukr/news/evroparlament-prizyvaet-rossiyu-vypolnyat-1550147568.html

 

Makhanets Alex

    Leave a Reply