RADIO7

#добреналаштоване

Які найчастіші порушення, пов’язані з автівками, фіксують закарпатські митники

Які найчастіші порушення, пов’язані з автівками, фіксують закарпатські митники

 

 

Про результати виявлених за 11 місяців 2022 року порушень строків тимчасового ввезення транспортних засобів на митну територію України більше, ніж на 30 днів, поінформували в управлінні боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці.

За вказаний період закарпатські митники склали 186 протоколів про порушення митних правил на суму 26,8 млн грн за ознаками статті 481 Митного кодексу України. Безпосередніми предметами правопорушень були: вантажні автомобілі, легкові автомобілі та причепи.

Крім цього, за результатами проведеного аналізу документів, що можуть свідчити про факт передачі транспортного засобу у володіння, користування, або розпорядження особі, яка безпосередньо не ввозила такий транспортний засіб на митну територію України, за вказаний період складено 26 протоколів про порушення митних правил за ознаками статті 469 Митного кодексу України.

За порушення громадянами термінів доставлення транспортних засобів до митниці призначення за ознаками статті 470 МКУ зафіксовано 180 порушень на суму 10,5 млн грн.

А от за переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням їх від митного контролю у важкодоступних схованках автівок складено 19 протоколів на суму 3,5 млн грн, за ознаками статті 483 МКУ. У таких випадках вилучаються транспортні засоби разом з предметами правопорушення, а на порушників чекають серйозні санкції – штраф у розмірі 100% від вартості товару та їх конфіскація разом з автомобілями, що використовувалися для переміщення прихованих речей у різноманітних тайниках.

 

Пресслужба Закарпатської митниці

Leave a Reply