RADIO7

#добреналаштоване

Виставка вишиваних портретів та висловів Тараса Шевченка відбудеться в Ужгороді

Виставка вишиваних портретів та висловів Тараса Шевченка відбудеться в Ужгороді

Виставка вишиваних портретів та висловів Тараса Шевченка 10-12 серпня проходитиме у приміщенні атріуму будівлі Закарпатської обласної ради та обласної адміністрації (пл. Народна, 4).

Виставку організовує Закарпатська обласна управа ВГО Союзу українок, Закарпатське крайове Товариство політичних в’язнів і репресованих за підтримки Закарпатської ОДА та обласної ради, Ужгородської міської ради.

Офіційне відкриття – 10 серпня о 14. 00 
Виставка проходитиме у рамках проекту «Образ і Слово Кобзаря у вишивці» за ініціативи Полтавського відділення ВГО Союз українок (голова Оксана Калинич), схваленого Всеукраїнською організацією Союзу українок (голова Ореслава Хомик).

Проект «Образ і Слово Кобзаря у вишивці» з галереєю портретів та цитат Т.Г.Шевченка розміщено у четвертому альбомі «Українська вишивка» Заслуженого майстра народної творчості України, лауреата обласної премії імені Панаса Мирного та літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки, відмінника освіти України, викладача-методиста Гадяцького коледжу культури і мистецтва ім. І.П.Котляревського, нині покійного Григорія Кисіля, який видав п’ять альбомів за власноруч розробленими схемами для вишивання хрестиком без використання комп’ютерних технологій.

Зі своїм задумом Григорій Кисіль звернувся до вишивальниці, майстрині фріволіте, члена Союзу українок, однієї з активісток громадського Шевченківського руху, Катерини Калініченко, яка взяла на себе обов’язки організатора і координатора даного проекту і спільно зі своїм чоловіком Григорієм забезпечує перевезення експонатів, їх презентацію в містах України на честь 2005-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка.

Вишивали портрети і цитати 77 майстринь-вишивальниць і один вишивальник із Полтавщини та міста Канева протягом півтора року.

Союз українок Закарпаття підтримав місію виконавців проекту: образ Тараса Шевченка, його творчість, як і українська мова, мають стати об’єднуючими та миротворчими для українців. У ході виставки кожен відвідувач зможе долучитися до вишивки хрестика на символічному полотнищі «Україна нас єднає», яке 16 разів побувало на Сході України і на ньому вишивали наші воїни-захисники і жителі міст, які знайомилися з виставкою.

Leave a Reply