RADIO7

#добреналаштоване

Випробування мозкових імплантатів Neuralink на людях можуть початися вже цьогоріч

Випробування мозкових імплантатів Neuralink на людях можуть початися вже цьогоріч

Після появи в Clubhouse, де він коротко обговорив деякі проекти Neuralink за участю мавп, які грають в ігри, Ілон Маск заявив, що запуск інтерфейсу мозок-комп’ютер прагне прискорити свої темпи, щоб якомога швидше провести випробування на людях. За умови, що все піде добре, генеральний директор Tesla і SpaceX зазначив, що випробування технології Neuralink на людях можуть початися вже в цьому році.

Заява Маска стало відповіддю на твіт користувача Twitter Хамун Камая, який заявив, що готовий для клінічних досліджень в Neuralink. Камай зазначив, що 20 років тому він потрапив в автокатастрофу, в результаті чого відтоді його плечі паралізовано. У своїй відповіді Маск заявив, що запуск інтерфейсу мозок-комп’ютер ставить на перше місце безпеку і знаходиться в тісному контакті з FDA.

Ілон Маск кілька разів згадав Neuralink в своїх недавніх екскурсіях в Twitter. Зовсім недавно генеральний директор опублікував інформацію про вакансії в компанії, підкресливши при цьому, що цілі Neuralink в майбутньому «важливі на рівні виду».

Пізніше Маск додав, що ті, хто зацікавлений в роботі в Neuralink, особливо ті, хто має навички і досвід роботи з передовими носими пристроями, телефонами або роботами, можуть працювати або в районі затоки компанії, або в Остіні.

Пристрій імплантації мозку Neuralink за минулі роки вже зазнав деяких вдосконалень. Під час презентації в серпні 2020 року Ілон Маск представив дизайн Link V0.9, який помітно витонченіше, ніж пристрій, представлений компанією на презентації влітку 2019 року. Робот-імплант компанії, який буде займатися установкою пристрою Neuralink, також відрізнявся деякими поліпшеннями в порівнянні з попередньою версією.

У той час як довгострокова мета Neuralink може полягати в досягненні певної міри симбіозу зі штучним інтелектом, короткострокові цілі компанії набагато обгрунтованіші. Маск, наприклад, зазначив, що технологія Neuralink може допомогти вилікувати неврологічні захворювання, такі як хвороба Альцгеймера, деменція і травми спинного мозку, даючи тим, хто страждає цими захворюваннями, другий шанс жити повноцінним життям.

Джерело.

Leave a Reply