RADIO7

#добреналаштоване

Вилучений закарпатськими митниками в іноземця старовинний Хрест-Розп’яття, передається до Донецького обласного краєзнавчого музею

Вилучений закарпатськими митниками в іноземця старовинний Хрест-Розп’яття, передається до Донецького обласного краєзнавчого музею

Закарпатська митниця Держмитслужби передає до Донецького обласного краєзнавчого музею, що в м. Краматорськ, Хрест-Розп’яття, який іноземець намагався вивезти з України, приховавши від митного контролю.

Подія сталася ще три роки тому на митному посту «Тиса», що на українсько-угорському кордоні. Під час проведення поглибленого митного огляду у громадянина Італії було виявлено не заявлені при усному опитуванні та не вказані у митній декларації старовинні предмети, серед яких Хрест-Розп’яття кіотний.

Митники відразу ж задокументували порушення митних правил відносно італійця, який вчинив дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто у спосіб, що утруднює виявлення таких товарів, чим порушив митні правила, передбачені ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.

Хрест-Розп’яття датований першою половиною ХХ-го століття, виготовлений у Росії (мідний сплав, литво, розмір 16,4х10,6 см). Хрест – православний із зображенням розіп’ятого Христа на тлі єрусалимських мурів, на горі Голгофі з черепом Адама. У верхній частині зображення Спаса Нерукотворного, двох Янголів, на кінцях середньої поперечини – сонця та луни; списа та тростини, з лівого боку пристоячих: Богоматір та Марію Магдалину, з правого – Івана Богослова та Лонгіна.

Згідно рішення Ужгородською міськрайонного суду Закарпатської області громадянина Італії визнано винним у порушенні митних правил, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100% вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.

А згідно з наказом Міністерства культури та інформаційної політики України «Про передачу вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави, для постійного зберігання в державну частину музейного, бібліотечного та архівного фондів» Закарпатська митниця Держмитслужби передає конфіскований хрест до Донецького обласного краєзнавчого музею (м. Краматорськ).

Пресслужба Закарпатської митниці Держмитслужби

Leave a Reply