RADIO7

#добреналаштоване

Відкриття традиційного, уже восьмого, «Книга-фесту 2019» відбулося сьогодні в Ужгороді в однойменній галереї

Відкриття традиційного, уже восьмого, «Книга-фесту 2019» відбулося сьогодні в Ужгороді в однойменній галереї

Напередодні в приміщенні Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України відбувся круглий стіл, приурочений відкриттю «Книга-фесту 2019», а вже сьогодні фестиваль офіційно стартував. Письменницька еліта краю, зокрема, автори, видавці, бібліотекарі, а також всі ті, хто люблять читати, зібралися, аби поспілкуватися та ознайомитися з виданнями-новинками, адже протягом двох днів тут триватиме книжкова виставка.

На урочистому відкритті насамперед привітали нового очільника обласного осередку НСПУ – Василя Кузана. Він зазначив, що Національна спілка письменників підтримує всі проєкти, пов’язані з популяризацією літератури, поділився планами реалізовувати нові креативні задуми для залучення якомога більшого кола читачів.

Заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак привітав із початком фестивалю, а також зазначив: «Приємно, що в Ужгороді традиції книговидання продовжують розвиватися, є багато авторів, які пишуть цікаві твори і знаходять своїх читачів. Хочеться, аби серед читачів було і більше молоді. Адже книга ніколи не зрівняється з жодними ґаджетами».

В.о. голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас побажав, аби фестиваль став справжнім святом для тих, хто читає, створює та розповсюджує українські книжки, додав, що в області діє програма підтримки місцевих авторів. Так, за останні 10 років вже видали понад 100 різних книг, серед яких – і лідери українських книжкових рейтингів.

Виступив на відкритті і директор видавництва «Український пріоритет» – письменник Володимир Шовкошитний. Завершили урочистості відкриття фестивалю виступом акторів обласного театру ляльок «Бавка», які розповіли присутнім про історію книговидання.

Як зазначають організатори, цьогоріч виставка особлива тим, що акцентує увагу на огляді продукції саме закарпатських видавництв.

Сьогодні о 17.00 журі оголосить підсумки конкурсу книги. Також у програмі фестивалю – презентації нових книг, творчі зустрічі з письменниками, видавцями і гостями з інших міст України та з-за кордону, автографсесії та вернісажі.

Leave a Reply