RADIO7

#добреналаштоване

Відбувся візит делегації з Ужгорода до Їглави

Відбувся візит делегації з Ужгорода до Їглави

Делегація Ужгородської міської ради у складі заступника міського голови Олександра Білака, керуючої справами міськвиконкому Олени Макари та начальниці управління міжнародного співробітництва та інновацій Вікторії Тарахонич минулими вихідними на запрошення чеського міста-побратима Ужгорода – Їглави – взяла участь в урочистостях до Дня міста адміністративного центру краю Височина. Дружні побратимські стосунки в Ужгорода з Їглавою  з 2007 року – коли була підписана угода про співпрацю.

У 2009 році в Їглаві започаткували святкування Днів гірничих традицій, у рамках яких проводять зустріч представників шахтарських міст та муніципалітетів, тож цьогорічні урочистості були ювілейними і дуже масштабними та насиченими. До Їглави приїхали 79 делегацій гірників із різних міст Чехії, а також Словаччини, Австрії, були й представники міст-побратимів із Німеччини, Польщі, Нідерландів. Усі вони взяли участь у масштабному Гавіжському пруводі – святковій ході гірників.

Ужгородську делегацію запросили також на прийом до приматорки міста Кароліни Коубової, де заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак передав вітання від міського голови Богдана Андріїва, висловив надії на подальшу співпрацю між нашим містом та Їглавою, запросив на святкування Дня Ужгорода у вересні. Під час прийому поспілкувалися й із гетьманом краю Височина Їржі Бєгоунеком.

Також ужгородці побували на офіційному прийомі делегацій у костьолі Воздвиження святого Хреста та відзначенні почесних громадян Їглави. Крім того, відбулася зустріч ужгородської делегації із депутатом Їглавської міської ради, членом ради краю Височина Мартіном Гіскі, під час якої гостям з Ужгорода провели презентацію, детально розповіли про край, його особливості, міжнародну співпрацю, реалізовані та заплановані проекти. Навідалися представники Ужгорода й до пожежної дружини Їглави, ознайомилися з роботою ситуаційного центру, поспілкувалися з рятувальниками та працівниками цього центру.

Як відбувається навчальний процес, які особливості освіти у Чехії – обговорювали під час візиту до закладної школи. Олександр Білак, Олена Макара та Вікторія Тарахонич поспілкувалися з викладачами та дирекцією школи.

Leave a Reply