RADIO7

#добреналаштоване

Верховний суд розблокував проведення великої приватизації

Верховний суд розблокував проведення великої приватизації

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду задовольнив скаргу Фонду державного майна на рішення судів попередніх інстанцій та розблокував процес призначення інвестиційних радників для проведення приватизації 6 великих державних компаній.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на відповідне рішення Верховного суду від 26 червня, опубліковане у судовому реєстрі.

Так, судді Верховного суду зазначили, що суди попередніх інстанцій надали неправильну правову оцінку підставам, через які заблокували призначення інвестиційних радників для великої приватизації. Саме призначення інвестиційних радників є невід’ємною складовою процесу великої приватизації.

Таким чином, Верховний суд скасував запобіжний захід та дозволив призначати інвестиційних радників, а отже — продовжувати процес приватизації 6 державних компаній. Зокрема, мова йде про Одеський припортовий завод, вугільну компанію «Краснолиманська», Президент-готель, Ідар, Електроважмаш та Об’єднану гірничо-хімічну компанію.

Приватизацію компаній заблокувала компанія «Гранд Торнтон», яка оскаржувала процес призначення інвестиційних радників. Зазначимо, що роль інвестиційного радника полягає у підготовці великого державного підприємства до продажу, зокрема проведення всіх необхідних для цього бюрократичних процедур.

Раніше повідомлялося, що план з приватизації на 2019 рік за пів року виконали на 1,6%.

3 липня президент України Володимир Зеленський анонсував проведення великої приватизації у 2019 році.

21 червня голова Фонду державного майна звернувся до Зеленського з проханням сприяти відновленню великої приватизації, яка наразі не відбувається через судову тяганину.

Зазначимо, що напередодні стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Фонду держмайна продавати контрольний пакет акцій Центренерго, а Господарський суд — Президент-готель. Обидві компанії перебувають у переліку великої приватизації.

Раніше уряд виключив з переліку «великої» приватизації Турбоатом та Херсонську, Дніпровську, Криворізьку та Сєвєродонецьку теплоелектроцентралі.

Зазначимо, що наразі велика приватизація в Україні заблокована: через суди низка компанія намагається оскаржити конкурси на обрання інвестиційного радника приватизації великих держпідприємств. Інвестиційний радник має підготувати державне підприємство до продажу потенційному інвестору.

Джерело:https://hromadske.ua/posts/verhovnij-sud-rozblokuvav-provedennya-velikoyi-privatizaciyi

Makhanets Alex

    Leave a Reply