RADIO7

#добреналаштоване

Верховний суд Австрії почав розглядати справу про екстрадицію Фірташа до США

Верховний суд Австрії почав розглядати справу про екстрадицію Фірташа до США

Верховний суд Австрії 25 червня розпочав слухання апеляції українського олігарха Дмитра Фірташа щодо його екстрадиції до США.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на власного кореспондента.

За даними агенства, крім самого Фірташа та його адвокатів на засіданні присутні народні депутати Сергій Льовочкін, Михайло Папієв, а також колишній банкір Денис Горбуненко.

Адвокати Фірташа зазначають, що остаточне рішення щодо екстрадиції Фірташа до США має ухвалити не суд, а федеральний міністр юстиції Австрії.

Зазначимо, що Верховний суд Австрії розглядає апеляцію Фірташа на рішення іншого суду, який погодив екстрадицію олігарха до США у 2017 році.

Фірташа арештували в Австрії 12 березня 2014 року за запитом влади США. Олігарха звинувачували у даванні хабаря у розмірі 18,5 мільйона доларів для отримання дозволу на видобуток титану в Індії.

Спершу суд погодився видати Фірташа, однак потім відпустив під заставу у 125 мільйонів доларів. Згодом суди Австрії відмовили в екстрадиції Фірташа, зазначаючи, що справа проти олігарха — політична.

21 лютого 2018 року Фірташа знову заарештували після того, як суд задовольнив скаргу прокуратури про екстрадицію олігарха в США.

Дмитро Фірташ є однією з найбагатших людей України. Зокрема, йому належать майже всі українські облгази, підприємства металургійного комплексу та інші великі компанії. Наразі Фірташ перебуває в Австрії, де тривають судові процеси щодо його екстрадиції до США.

Джерело:https://hromadske.ua/posts/verhovnij-sud-avstriyi-pochav-rozglyadati-spravu-pro-ekstradiciyu-firtasha-do-ssha

Makhanets Alex

    Leave a Reply