RADIO7

#добреналаштоване

Вчені порадили політикам вчитися у шимпанзе

Вчені порадили політикам вчитися у шимпанзе

Існують дивовижні паралелі між соціальною поведінкою Homo sapiens і світом приматів. Як передає Бі-бі-сі, професор Джеймс Тіллі займається вивченням колективної поведінки приматів і вважає, що людині варто взяти на озброєння деякі принципи організації у шимпанзе.

  1. Тримай друзів близько, а ворогів – ще ближче Політика у шимпанзе – це мережа змінних альянсів. Щоб вибитися в лідери, потрібно бути готовим відвернутися від друзів і розкрити обійми для ворогів. Багато союзів у шимпанзе тримаються на зручності, а не на дружбі.
  2. Вибудовуючи альянси, віддавай перевагу слабким, а не сильним Шимпанзе як правило утворюють “мінімально виграшні коаліції”. Це означає, що швидше дві слабких тварини нападуть на сильну, ніж утвориться союз між слабким і сильним. У такій поведінці є сенс і для людей: якщо союз утворений з кимось слабким, розподіл сил буде для мене більш вигідним, ніж якщо я домовлюся про альянс з кимось сильним.
  3. Добре, коли тебе бояться, але ще краще – коли люблять Ватажки зграї у шимпанзе можуть правити з позиції сили і вести себе жахливо, але такі лідери, як правило, не утримують свої позиції тривалий час. Щоб бути успішним ватажком, потрібно заручитися підтримкою себе і своїх соратників у інших членів зграї. Ключ до успіху – знайти вірну комбінацію сили і м’якості.
  4. Добре, коли тебе люблять, але ще краще – коли можеш поділитися частуванням Найдовше зберігають лідерство ті, хто вміє зберігати ресурси і використовувати їх для завоювання підтримки. Відомий випадок, коли ватажок зграї правив нею 12 років, ділячись з родичами м’ясом, здобутим на полюванні.
  5. Зовнішня загроза може обіцяти підтримку (якщо вона існує) При зіткненні з зовнішньою загрозою групи приматів об’єднуються і забувають про міжусобну боротьбу. Проте ж є не так багато свідчень того, що це правило працює і у людей. Як повідомляв УНІАН, раніше вчені з’ясували, що по розумовим здібностям ворони не поступаються мавпам.

Джерело: УНІАН

Leave a Reply