RADIO7

#добреналаштоване

Василь та Влад Габда представили спільну виставку робіт у галереї ILKO

Василь та Влад Габда представили спільну виставку робіт у галереї ILKO

11 січня 2019 року в галереї ILKO презентували спільну виставку творів класика закарпатської школи живопису Василя Габди та сучасника Влада Габди.
Розвиток, ба навіть продовження закарпатської школи живопису унаочнені на 2 поверхах ужгородської галереї. Загалом тут близько 40 робіт Василя Габди й майже 30 творів Влада Габди.
Цією виставкою, як зауважує сам Влад, прагнув показати, як змінилася й до чого прийшла закарпатська школа живопису. Полотна розміщені окремо і саме завдяки цьому є можливість не тільки порівняти, але й побачити витоки сучасного мистецтва Закарпаття.
«У такому поєднанні видно, що батько мав на мою творчість великий вплив. Він мене завжди підштовхував до сучасного: «Не повторюй! Іди власним шляхом!» – казав. Закарпатська школа живопису не закінчилася: ось він я стою перед тобою – живий представник закарпатської школи живопису», – підкреслює Влад Габда.
Перший поверх галереї перенесе глядача у світ олійного живопису Василя Габди. Твори дібрані таким чином, аби в ретроспективі показати усі періоди творчості митця. Жанрово тут переважають пейзажі, є й натюрморти. «Класичність Василя Габди – у вражаючій простоті його творів. Це той ідеальний і не просто отриманий результат, коли, як у класичній музиці, стриманість поглиблює, увиразнює тему, а раптовий емоційний спалах полишено глядачеві як його глядацьке відкриття і художній досвід», – аналізує мистецтвознавець Михайло Сирохман.
Ніби йдучи слідами розвитку закарпатської малярської школи – підіймаєшся сходами на другий поверх, де, власне, розміщені полотна Влада Габди. Самодостатній та сучасний, чия творчість кардинально відрізняється від батькової, та в той же час – явний послідовник, але вже зі своїм, новим баченням. На противагу творам Василя Габди, Влад пропонує глядачеві абстракції, модерні натюрморти та пейзажі, виконані акрилом, рідше – олією. Це серії робіт, серед яких і 8 полотен, створених для спільного з DARK SIDE QUARTET проекту «Якого кольору джаз?», що відбудеться 19 січня 2019 року.
Оглянути виставку робіт Василя та Влада Габди можна буде впродовж місяця – до 10 лютого 2019 року.
Культурно-мистецька фундація Brovdi Art

Leave a Reply