RADIO7

#добреналаштоване

В Японії глава Олімпійського комітету йде у відставку на тлі гучного корупційного скандалу

В Японії глава Олімпійського комітету йде у відставку на тлі гучного корупційного скандалу

Президент Олімпійського комітету Японії Цунекадзу Такеда йде у відставку на тлі корупційного скандалу.

Такеда заявив, що він піде, коли закінчиться термін його повноважень в червні, проте відкинув звинувачення в корупції, повідомляє DW.

“Я хотів би передати майбутнє ОКЯ більш молодому поколінню, яке приведе Токіо до Ігор 2020 року. На завершення терміну моїх повноважень в червні я піду з посади голови ОКЯ і члена Міжнародного олімпійського комітету (МОК)”, – сказав він.

Такеда також залишить посаду голови комісії з маркетингу при МОК. Він також вийде з японського організаційного комітету з підготовки Олімпіади в Токіо, яка відкриється 24 липня 2020 року.

Скандал навколо Такеди пов’язаний з підозрами в тому, що Токіо отримало право на проведення Олімпійських ігор 2020 року за хабарі.

Такеда визнав, що він розпорядився про виплату майже двох мільйонів доларів сінгапурській консалтинговій компанії Black Tidings і її директору. Французькі слідчі встановили зв’язок між цією компанією та Папою Массатою Діаком – одним із синів впливового екс-члена МОК Ламіна Діака з Сенегалу, який в 2015 році був змушений піти у відставку на тлі скандалу про корупцію і відмиванні грошей.

Ламін Діак мав великий вплив на африканських членів МОК.

У 2013 році МОК проголосував за проведення Олімпіади 2020 року в Токіо, відхиливши заяви Мадрида і Стамбула. Такеда стверджує, що він не брав участі в процесі прийняття цього рішення і не має підстав ставити під сумнів “звичайний комерційний контракт”, схвалений не тільки ним, а й і іншими членами ОКЯ.

Джерело: https://nv.ua/ukr/world/countries/v-yaponiji-glava-olimpiyskogo-komitetu-yde-u-vidstavku-na-tli-guchnogo-korupciynogo-skandalu-50011617.html

Leave a Reply