RADIO7

#добреналаштоване

В Ужгородській міській раді обговорили питання стихійної торгівлі

В Ужгородській міській раді обговорили питання стихійної торгівлі

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв провів сьогодні нараду, на якій у тому числі обговорили й питання стихійної торгівлі у місті.
У нараді взяли участь керівник Ужгородського відділу поліції ГУ Національної поліції в Закарпатській області Віталій Мацола, заступники міського голови Ігор Фартушок, Василь Гомонай, керівники структурних підрозділів міської ради, комунальних підприємств та обслуговуючих компаній, представникиадміністрації більшості ринків Ужгорода, працівники Держпродспоживслужби, податкової інспекції.
Незважаючи на те, що робота у цьому напрямку проводиться систематично, побороти це явище до кінця не вдається. Працівники муніципальної інспекції з благоустрою постійно проводять рейди, залучаються і працівники поліції. Скажімо, на площі Корятовича, принаймні перед входом до так званого зеленого базару, більш-менш врегулювали питання – там продають хіба власну продукцію, та й то одиниці. Однак на ринках «Білочка» і на «П’яному базарі» біля санкціонованого ринку на вулиці є ще один, де масово торгують овочами, фруктами тощо. Під час такої торгівлі не дотримуються жодні санітарні норми, місто захаращується, залишаються купи сміття. При цьому всередині ринків завжди є вільні місця, це й сьогодні підтвердили керівники ринків.
Плата за торгівлю на ринку не є високою, до прикладу, на базарі на вулиці Загорській це 2 гривні, трохи підняли ціну і зараз вартість погонного метру на ринку на площі Корятовича – 25 гривень, але там можуть стати двоє продавців, що торгують власною продукцією, приміром молоком чи городиною. Адміністрація ринків готова йти назустріч людям, адже зацікавлена у тому, щоб продаж відбувався цивілізовано, а територія біля ринків була впорядкована.
На сезонну вуличну торгівлю, до прикладу ялинками перед новорічними святами чи великоднім крамом або ж розсадою надають дозвіл у відділі торгівлі управління економіки та стратегічного планування міської ради, за таку торгівлю сплачують кошти, у тому числі і за прибирання сміття.
Богдан Андріїв наголосив, що проблема зі стихійною торгівлею мусить бути вирішена. Ужгородців теж обурює такий стан речей, днями, під час прямого ефіру на телеканалі «Тиса-1», йому ставили це запитання. Розуміючи соціальну складову проблеми, члени робочої групи, яка проводить рейди, будуть насамперед спілкуватися з людьми, роз’яснювати їм неприпустимість торгівлі на вулиці, залучатимуть до діалогу з продавцями і представників адміністрації ринків, щоб ті пропонували місця у приміщенні та переконували торговців працювати у приміщеннях ринку.

Leave a Reply