RADIO7

#добреналаштоване

В Ужгороді з понеділка – в школу

В Ужгороді з понеділка – в школу

Із понеділка, 18 лютого, в ужгородських школах відновлюється навчання. Таке рішення сьогодні, з огляду на показники захворюваності на ГРВІ та грип, прийняли на засіданні протиепідемічної комісії у міській раді.

Як зазначалося, карантинні заходи цьогоріч запровадили вчасно – до піку епідемічних показників і це дало результат – уже другий тиждень спостерігається стабільна тенденція до зниження захворюваності. Зокрема, минулого тижня кількість звернень до медиків із симптомами грипу та ГРВІ знизилася майже на 7%, цього – майже на 20%, у тому числі щодо дітей – на 18,5%. Загалом зараз кількість захворілих на 6,8% нижче епідпорогу.

На 24% знизилася захворюваність дітей шкільного віку,  хоча питома вага школярів серед недужих – 29%. На 7-8% менше і хворих, які потребували госпіталізацію в стаціонари лікарень. Як повідомив на засіданні комісії головний лікар міської дитячої лікарні Ігор Рошко, у закладі вперше за останній місяць значно менше діток на стаціонарному лікуванні.

Зазначалося також, що карантинні заходи щодо грипу та ГРВІ сприяли зниженню захворюваності на кір, із 37 захворілих із початку лютого – дітей лише троє.

Члени протиепідемічної комісії одностайно дійшли думки, що з понеділка навчання в школах міста необхідно відновити. Однак медики не виключають, що може виникнути і 2-га хвиля зростання захворюваності, тому просять усіх, хто має симптоми нездужання, залишатися вдома і звертатися до лікарів. Лабораторними дослідженнями з початку епідемічного сезону серед ужгородців уже підтверджено 64 випадки грипу А, крім того, цьогорічні штами характерні значною кількістю ускладнень.  

Відділ інформаційної роботи Ужгородської міської ради

Leave a Reply