RADIO7

#добреналаштоване

В Ужгороді відкрили унікальну мініскульптурку «Дикий Захід Баффало Білла»

В Ужгороді відкрили унікальну мініскульптурку «Дикий Захід Баффало Білла»

На Київській Набережній Ужгорода, неподалік транспортного мосту ім. Масарика з’явилася нова мініскульптурка «Дикий Захід Баффало Білла». Це перша ужгородська скульптурка, яка сама розповідає свою історію та встановлена у законний спосіб з усіма необхідними на те дозволами. Крім того, скульптурка є чи не єдиною, що знайомитиме містян і гостей Ужгорода відразу із трьома історичними персонажами – американцем Баффало Біллом та акторами його шоу.

«Ця мініатюрка з одного боку показує, яка цікава подія відбулася в Ужгороді: найбільш масова, видовищна і красива атракція в історії нашого міста. Сучасні містяни про неї майже нічого не знають. З іншого боку скульптурка демонструє, де саме були межі Ужгорода у 1906 році. Це перша скульптурка, яка примножує наше історичне надбання і дає можливість розвиватися. Це не погляд з минулого. Це погляд у майбутнє» – каже Ігор Прохненко, історик.

27 червня 1906 року в Ужгороді відбувся виступ  всесвітньовідомого американського колективу «Дикий Захід» на чолі з Вільямом Фредеріком Коді на прізвисько «Баффало Білл. У грандіозному шоу тоді взяли участь близько 1300 людей та тварин. Після європейських столиць відвідини Ужгорода «Диким Заходом Баффало Білла» стали справжньою сенсацією.  Скульптурка є подарунком Фонду Андрія Півня мешканцям та гостям краю і покликана підвищити імідж, привабливість Ужгорода й Закарпаття.

«Від ідеї створення мініскульптурки до її реалізації минув рік. І дуже символічно, що 4 липня народ США святкував День незалежності, а 5 липня на набережній Ужа ми відкриваємо мінікомпозицію, присвячену народному улюбленцю, відомому історичному персонажу цієї країни Вільяму Фредеріку Коді на прізвисько «Баффало Білл»» – зазначив Андрій Півень засновник Фонду.

Участь у відкритті нового туристичного об’єкта взяли представники обласної влади, історики, громадські діячі. Відвідав захід і народний депутат України Микола Тищенко.

«США є стратегічним партнером України. А Ужгород – це місто-перлина українського Закарпаття. І дуже приємно, що саме тут ми відкриваємо мініскульптуру, яка демонструє нашу повагу, щирість, відвертість і дружність до американського народу» –  поділився Микола Тищенко.

Ольга Качмар, президентка Асоціації міст-побратимів Ужгорода, розповідає, відвідуючи інші міста, дуже приємно зустрічати там куточки, осередки рідної культури й історії. Адже, такі моменти зближують.

 «Дружба завжди міцна, коли є взаємний інтерес. Нам в Ужгороді дуже важливо мати таку локацію дружби, яка буде поєднувати наші країни не тільки на словах» – Ольга Качмар, президентка Асоціації міст-побратимів Ужгорода.

Новий культурний та історичний об’єкт в Ужгороді покликаний розширити туристичну мапу міста й привабити туристів.

«У нас поруч кордони, і це є одна із тих локацій, яка приваблюватиме туристів, як внутрішніх, так і зовнішніх до нас у Закарпаття та в Ужгород» – підсумувала Маріанна Готра начальниця управління туризму та курортів Закарпатської обласної державної адміністрації.

Скульптурка має аудіоcупровід. Відтак, сама про себе розповідає двома мовами: українською та англійською. Достатньо лиш засканувати на телефон QR-код, і Баффало Білл розповість про гастролі свого колективу в Ужгороді. Крім того, скульптурка має надсучасну систему захисту. У разі потенційної загрози пошкодження, Баффало з компанією зможуть надіслати у відповідні правоохоронні органи сигнал про небезпеку.

Leave a Reply