RADIO7

#добреналаштоване

В Ужгороді відбулася річниця перенесення мощей блаженного Теодора Ромжі

В Ужгороді відбулася річниця перенесення мощей блаженного Теодора Ромжі

Божественна літургія на честь 15-ї річниці перенесення мощей священномученика Теодора Ромжі за участі високоповажних гостей відбулася в Ужгороді.

Закарпатський єпископ, який став мучеником та символом боротьби у радянські часи, є і по сьогодні прикладом для наслідування у колі священнослужителів та вірян. Після погроз та навіть спроб убивства Теодор Ромжа залишився вірним своїм у всіх сенсах цього слова. Єпископ греко-католицької церкви під тиском не зрадив ні своєї віри, ані своїх принципів. І це у радянські часи, коли влада усіма методами намагалася знищити єпархію.

Життя закарпатського мученика не було легким. Його переслідували за переконання та відданість вірі. При цьому він знаходив сили підтримувати інших. Багато таємниць і довкола його смерті. У червні 2001 Папа Римський Іван-Павло ІІ причислив його до лику блаженних. Сьогодні ім’я Теодора Ромжі відоме на весь світ. У Ватикані, де свого часу у Колегії Руссікум готували священиків, місіонерів, досі зберігають частину мощей закарпатського єпископа Ромжі.

На честь 15-ої річниці перенесення мощей священномученика поважні гості з-за кордону та двоє владик греко-католицької церкви у богословській академії, названої на честь блаженного Ромжі, провели архієрейську Божественну літургію. Для багатьох вірників це свято, можливість надихнутися та помолитися за світле майбутнє та добробут для сім’ї. Самі ж священнослужителі, які захоплюються опором та жертовністю мученика, сподіваються, що Теодора Ромжу проголосять святим.  Адже вже відомі два факти зцілення від онкозахворювання за посередництвом Блаженного Теодора. Які й можуть послужити підставою для проголошення Теодора Ромжі святим Католицької церкви.

 

Leave a Reply