РАДІО 7

#добреналаштоване

В Ужгороді труять щурів: обробляють смітники та схили Ужа

В Ужгороді труять щурів: обробляють смітники та схили Ужа

В Ужгороді проводять планову дератизацію. Борються із гризунами. Обробляють територію біля міських смітників, набережні та схили річки Уж.

Володимир БАБИДОРИЧ, директор департаменту міського господарства Ужгородської міської ради

На сьогоднішній день на дану процедуру виділено 150 тис. Виконання робіт є на сьогоднішній день 67 тис.

Це проводиться у весняний і осінній період.

Найчастіше гризуни мешкають на захаращених територіях, там, де є каналізаційні стоки, вентиляційні шахти, смітники. Часто їх можна побачити  і у під’їздах житлових будинків. Медики кажуть: гризуни швидко розмножуються і можуть нанести здоров’ю людини неабиякої шкоди. Забруднюють продукти харчування, переносять небезпечні інфекційні захворювання.

Віктор ПЕТРОВ, сімейний лікар

В першу чергу – це лептоспіроз. На щастя чуми у нас не реєструють. Але чума теж є захворювання, яке теж переноситься через щурів, через гризунів. Деякі рідкісні небезпечні захворювання. Такі як туляремія і лептоспіроз.

Після укусу гризуна медики радять не зволікати і одразу звертатися до спеціалістів, пройти курс антибіотиків та вакцинацію від правця, лептоспірозу і сказу. Перші два щеплення платні, останнє – безкоштовне у всіх медзакладах.

А тим часом, дератизацію в Ужгороді проводитимуть до 18 жовтня включно. Тому при вигулі домашніх тварин варто пильно стежити, щоб вони нічого не їли з землі.

Leave a Reply