- В Ужгороді створили серію інформаційно-мотиваційних мультиків до парламентських виборів -2019. Вийшло три із 6-ти серій мультфільмів, яку знімає «Виборча медіа-майстерня 2019» Ужгородському прес-клубу за підтримки Української медійної програми, Internews.
Головна ідея «пластилінових мультиків» – спонукати виборців виконати свій громадянський обов’язок і прийти голосувати 21 липня. Творча група, яка працює над кожним випуском: Сергій Микита (сценарій), Влада Мазур (зйомки), Віталій Шершун (монтаж), Адріан Бреза (створення героїв).
Відео можна переглянути і завантажити тут:
Перша серія: https://www.youtube.com/watch?v=Qg3OW9oSxqU
Друга серія: https://www.youtube.com/watch?v=3QivP-dak2w
Третя серія: https://www.youtube.com/watch?v=MgckahRUG2A
- Виборці не мають великого інтересу до позачергових виборів до Верховної Ради України, що відбудуться 21 липня. Явка, за прогнозами експертів, буде невеликою і може скласти менше 30%. Найцікавішим виборчий процес буде на 68 окрузі – через велику кількість кандидатів у нардепи і їхні міжусобиці.
Про це у коментарі Ужгородському прес-клубу зазначив доктор історичних наук, професор УжНУ Сергій Федака.
«Інтересу з боку електорату нема. Але є міжусобиці між кандидатами. Те, що вибори співпали із періодом відпусток, дуже сильно вплинуло. Явка виборців на Закарпатті цього разу може скласти менше 30%», – зазначає Сергій Федака.
Щодо найцікавіших закарпатських округів, професор каже: «Традиційно, найцікавішим буде ужгородський 68 округ. Тут є аж 20 кандидатів і вони мають більше ресурсів для боротьби у порівнянні з кандидатами на інших округах. Щодо «угорського» округу, 73-го, то тут, думаю, Будапешт дуже сильно втрутився і не легітимно. Найімовірніше, на цьому окрузі таки переможе ставленик угорської партії», – вважає Сергій Федака.
- Згідно із соціологічним дослідженням Карпатського центру полінгових досліджень, на позачергові вибори до Верховної Ради збираються йти понад 40% опитаних виборців на двох закарпатських округах – №72 і 73.
Карпатський центр полінгових досліджень (м.Ужгород) на чергове замовлення міжнародних інституцій провів протягом 12-14липня 2019 року низку соціологічних досліджень що стосувалися електоральних уподобань регіонального виборця. Зокрема, опитування проводилося по округу №73 (м.Берегово, Виноградівський район, частина Берегівського та Іршавського районів), загалом опитано 1800 респондентів. Вид опитування: інтерв’ю методом випадкової вибірки з генеральної сукупності.
Округ №73 На питання «Чи прийдете Ви на вибори 21 липня 2019 року?» 40,1% відповіли «так, 12,8% «ні», «вагаюсь відповісти» – 47%.
Щодо політичних вподобань за тиждень до виборів до Верховної ради України, то симпатії виборців до партій розподілилися таким чином:
– Слуга народу – 43,8%, Опозиційна платформа За життя – 10,9%, Батьківщина – 8,7%, Голос – 6,6%, Європейська солідарність – 6,4%, всі інші менше 5%
Стосовно мажоритарників, то вибір закарпатців по округу №73 наразі такий:
БрензовичВасиль- 32,9%
Маргітич Іван – 28,6%
Поляк Владіслав– 26%
Щодо округу №72: загалом опитано 2600 респондентів. Вид опитування: інтерв’ю методом випадкової вибірки з генеральної сукупності. На питання «Чи прийдете Ви на вибори 21 липня 2019 року?» 49 % відповіли «так, 8,8% «ні», «вагаюсь відповісти» – 40,2%.
Щодо політичних вподобань за тиждень до виборів до Верховної ради України, то симпатії виборців до партій розподілилися таким чином:
– Слуга народу – 52,4%, Опозиційна платформа За життя – 6,8%, Батьківщина – 6,6%, Голос – 5,6%, Європейська солідарність – 5,6%, всі інші менше 5%
Стосовно мажоритарників, то вибір закарпатців по округу №72 наразі такий:
Петьовка Василь- 39%
Носа Вадим– 32,6%
Данилюк Олександр– 7,8%
Нагадуємо що соціологічні дослідження, враховують суб’єктивні фактори низької явки виборця, тому очевидно, можливі зміни у відсотках щодо уподобань в день виборів 21 липня 2019 року.
Ужгородський прес-клуб
Leave a Reply