RADIO7

#добреналаштоване

В УЖГОРОДІ ПРЕЗЕНТУЮТЬ РЕЗУЛЬТАТИ АНАЛІЗУ ПРОГРАМ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ

В УЖГОРОДІ ПРЕЗЕНТУЮТЬ РЕЗУЛЬТАТИ АНАЛІЗУ ПРОГРАМ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ

Презентація результатів аналізу програм політичних партій та онлайн-інструменту “Вибори 2019: За кого голосувати?” http://vybory2019.pravda.com.ua/#/platforms   відбулася 16 липня в Ужгороді. Відтепер українські виборці витратять всього 15-20 хв для того, щоб ознайомитися з позиціями політичних партій під час дострокових парламентських виборів.

 

«Протягом останніх двох років ГО “Центр UA” чотири  рази об’їхала країну з публічними консультаціями по виборчій, медичній та освітній реформах. Під час кожної такої зустрічі фіксували чіткий запит переходу від емоційної до раціональної політичної конкуренції. Але справитися з усіма програмами партій, а це понад 100 тис. знаків у програмах лише у топ-12 політичних сил, у сучасних умовах дуже складно. Тому ми вирішили допомогти українським виборцям, які хочуть зробити раціональний вибір», – пояснив Ігор Вишняк,  регіональний координатор ГО “Центр ЮА”.

 

Відтепер у простій, легкій та доступній формі українці можуть ознайомитися з програмними обіцянками без води та поетики топ-12 політичних партій (згідно із трьома загальнонаціональними рейтингами). http://vybory2019.pravda.com.ua/#/platforms  Крім цього, можна також порівняти позиції кандидатів у 25 сферах політики, які входять до компетенції парламенту. Позиції партій команда аналітиків взяла з передвиборчих програм, опублікованих на сайті Центральної виборчої комісії. Окрім цього, виборці можуть пройти онлайн-тест, обрати з позицій партій ті, які відповідають їхнім поглядам  і в фіналі побачити ТОП-3 партій, програми яких збігаються з їхніми власними позиціями.

 

“Ми вважаємо, що поінформований виборець – це основа для незворотніх змін для країни. Чи не вперше на виборах Україна переходить від конкуренції облич та емоцій до конкуренції програмах. Але програми можуть не виконувати тому, якщо їх ніхто не читає, не моніторить їхнє втілення та не вимагає виконання. Цей інструмент – це шанс українців виправити цю ситуацію, підготуватися до дня виборів та 21 липня зробити раціональний вибір. Все, що потрібно, виділити час одного вечора, зайти на сайт та відкрити програмні позиції партій у тих сферах, які вас найбільше цікавлять. А після ознайомлення пройти тест.

Що цікаво відзначити, що іноді лідери політичних партій публічно висловлюють кардинально протилежну програмі партії позицію”, — каже Ігор Вишняк.

 

Команда Центру UA переконана, що цим інструментом скористається принаймні кілька сотень тисяч користувачів, які матимуть вплив на розподіл голосів між партіями на цих виборах. Голосуйте відповідально.

 

Ужгородський прес-клуб реформ

 

 

 

 

 

 

Makhanets Alex

    Leave a Reply