RADIO7

#добреналаштоване

В Ужгороді освятили престол церкви, зроблений з каменю, освяченого єпископом Маргітичем

В Ужгороді освятили престол церкви, зроблений з каменю, освяченого єпископом Маргітичем

Урочистий захід відбувся цього понеділка, на храмове свято парафії. Очолив освячення і Богослужіння єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан Шашік.

В основі престолу Свято-Троїцької церкви розміщений округлий камінь, взятий з головної будівлі єпархії – Хрестовоздвиженського кафедрального собору.

Також цього дня відбулося освячення каплиці Георгія Побідоносця, яка розташована під церквою.

Зазначимо, що Свято-Троїцька парафія Мукачівської греко-католицької єпархії була заснована 16 грудня 1997р. Саме тоді церковна громада отримала наділ землі на вулиці Богомольця. Основний камінь каплиці і церкви був освячений трьома єпископами 26 липня 1998 року. Масштабне будівництво очолив отець Юрій Довганинець.

Спочатку на виділеній ділянці було створене тимчасове приміщення для відправ богослужінь. Згодом, 21 вересня 1999 року було освячено і наріжний камінь каплиці, будівництво якої завершили за рік. Прикрашена каплиця різьбленням в інтер`єрі. Різьбяр Йосип Волосянський виготовив іконостас, а викладачі Ужгородського коледжу мистецтв Йосип Пал та Василь Пал майстерно виконали рельєфні різьблені ікони.

«Камінь, освячений владиками Семедієм та Маргітичем, дочекався свого часу і 16 червня 2003 року єпископ Мілан Шашік освятив його вже в фундаменті майбутнього храму. У той же час почалося будівництво церкви, а також молодіжного катехитичного центру, де з 2005 р. навчаються різні групи дітей. 31 січня 2010 року владика Мілан Шашік освятив дзвони, вилиті у Перемишлі (Польща) для Свято-Троїцької греко-католицької церкви в Ужгороді» – йдеться на сайті єпархії.

Сьогодні при парафії діє церковний хор, молодіжний катехичний центр, в якому проходять підготовки молоді до свят, вчать молитви, готують вертеп. Діє спільнота матерів у молитві та спільнота живого рожанця. Фінансується будівництво, оздоблення та облаштування коштами вірників та меценатів з України та закордону.

Джерело: https://zakarpattya.net.ua/News/193341-V-Uzhhorodi-osviatyly-prestol-tserkvy-zroblenyi-z-kameniu-osviachenoho-iepyskopom-Marhitychem-FOTO

Leave a Reply