RADIO7

#добреналаштоване

В Ужгороді на базі бібліотеки створили унікальний центр для відпочинку батьків і дітей

В Ужгороді на базі бібліотеки створили унікальний центр для відпочинку батьків і дітей

Перетворити звичне книгосховище на справжній центр для розвитку та дозвілля ужгородців – вирішили в бібліотеці на вулиці 8 Березня. Раніше це була звичайна дитяча бібліотека, кілька років тому тут почали обслуговувати всіх читачів, а у 2018-му, аби залучити ще більше краян до відвідин закладу, створили унікальний громадський центр для спілкування та навчання.

Валентина  МИТРОВЦІЙ  голова Ужгородської організації товариства Червоного хреста України

Суть цього проекту в тому, що за кошти міжнародної організації «Міграція» була облаштована одна з двох зон, яка була обрана. Це бібліотека номер 2 на вул 8 Березня 19. Облаштована всім необхідним для організації громадського простору, для роботи ГО і проведення різних активностей і заходів,  які відбувалися протягом всього 2018 року у цій бібліотеці.

Сума гранту, який отримала бібліотека, — 350 тисяч гривень. За ці кошти тут обладнали дитячу зону, зону для роботи за комп’ютерами, зону для відпочинку і навіть для навчання. Тут часто тривають лекції психологів та соціологів. Ряд заходів проводили і для переселенців. Усе для того, аби їм було легше адаптуватися на новому місці. Та найбільше радощів в новій бібліотеці для найменших відвідувачів.

Марія ФОРКУЦА  завідувачка бібліотеки

Територія тепер не просто територія для читання, вона перетворилася в територію для відпочинку, спілкування, для зустрічей  для дітей тут створений куточок, де  діти можуть відпочивати, вони  приходять сюди разом із своїми батьками, а в цей час батьки тут відпочивають, читають, спілкуються, проводять різні дискусії між собою, а дітки в той час займаються у цій дитячій зоні.

Облюбували це місце і батьки-фрілансери. В час, коли їм треба кілька годин провести за роботою, діти під наглядом у дитячій зоні бавляться з однолітками. Найголовніше, що тут не просто іграшки, а іграшки, що сприяють розвитку дитини.

Вікторія  ЖУЙКО   ужгородка

Для мене важливо мати одну годину, коли я можу сісти за ноут-бук і спокійно попрацювати аби мене дитина не відволікала. Дитина в цей час знаходиться на території майданчика і чим особливий цей майданчик? Бо там не просто іграшки, а іграшки, які стимулюють розвиток дитини, тобто різні бізі-борди, геометричні фігури. Я спокійна, що вони безпечні і спокійна, що дитина розвивається, грає, вивчає кольори, фігури, їх особливості і можливості. Дуже важливо, що ми обоє використовуємо цей час максимально корисно.

Всі розваги та заняття, що відбуваються у бібліотеці, є безкоштовними. Зараз  тут працює гурток малювання. Діти можуть вдосконалити свої навички, або ж навчатися творчості з нуля.

Олена  ГУДЬ  керівник гуртка малювання

Ми тут і далі працюємо з дітками, вечорами малюємо тут. Збираємося з 17 години із старшими дітками і ми  тут малюємо. + діти коли приходять до нас на малювання, то вони і більше починають цікавитися книжками, їх зацікавлюють книжки, бо вони такі яскраві. Дуже добре, що тут є такий простір для занять з дітками. Тут і вода тепла є, тут тепло, затишно – це дуже важливо, що є такі центри для діток.

Вже влітку на території поблизу книгозбірні розгорнуть і відкритий вуличний майданчик з іграшками, батутом та іншими забавками. Поки малеча буде бавитися, батьки або ж бабусі з дідусями матимуть час, аби спокійно почитати улюблену книгу або поспілкуватися з друзями.

Leave a Reply