РАДІО 7

#добреналаштоване

В уряді працюють над запуском електронних довіреностей – Дубілет

В уряді працюють над запуском електронних довіреностей – Дубілет

Найближчим часом в Україні можуть запустити електронні нотаріальні довіреності

Про це розповів міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет у своєму Telegram-каналі.

“Отже, уявіть собі, що ви оформлюєте у нотаріуса довіреність. І ось, крім того, що він вам дає її на стандартному паперовому бланку, він також вам надсилає pdf-файл (поштою, у месенжер, на флешці – не важливо) із своїм накладеним електронним підписом”, – пояснює Дубілет.

За його словами, зручно, адже, якщо вам потрібно терміново передати довіреність в інше місто (або навіть просто в інший район), то замість того, щоб передавати паперовий бланк поштою або їхати кудись, ви просто скидає її, кому потрібно, поштою або в месенджері.

“Крім зручності, є ще одна важлива перевага. Файли з е-підписами більш безпечні. Адже частина випадків рейдерства трапляються саме через підроблені бланки довіреностей”, – додав він.

“Можливо, в якийсь момент Мін’юст ухвалить, що для ризикових операцій паперові довіреності не підходять, а система прийматиме лише електронні. Це буде ще один крок у боротьбі з рейдерством”, – анонсував Дубілет.

Він зазначив, що для впровадження цього рішення вже все є. У нотаріусів і так є е-підпис, вони і зараз можуть накладати його в пару кліків на будь-які файли.

“Треба лише змінити пару рядків у законах і підзаконці. Саме цим ми зараз з Мін’юстом та Нотаріальної палатою і займаємось”, – пояснив міністр.

Джерело:https://espreso.tv/news/2019/11/21/v_uryadi_pracyuyut_nad_zapuskom_elektronnykh_dovirenostey_dubilet

Viktor

Leave a Reply