RADIO7

#добреналаштоване

В Україні зареєстрували європейську COVID-вакцину AstraZeneca

В Україні зареєстрували європейську COVID-вакцину AstraZeneca

Міністерство охорони здоров’я України зареєструвало вакцину проти COVID-19 AstraZeneca для екстреного медичного застосування. До кінця тижня очікується поставка 705 600 доз цієї вакцини в межах глобальної ініціативи COVAX.

Про це повідомляється на сайті МОЗ.

“Це вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca, яка виробляється в Італії й має торговельну назву AstraZeneca. Вакцину AstraZeneca для екстреного застосування вже схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, ЄС, Індія та Канада”, – йдеться у повідомленні.

У МОЗ нагадали, що в Україні діє закон, який спрощує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19 та скорочує її до п’яти днів.

До кінця тижня в Україну надійдуть понад 705 тисяч доз вакцини AstraZeneca в межах глобальної ініціативи COVAX. Препарати призначені для вакцинації другою дозою тих, у кого вже пройшов інтервал 12 тижнів після першого щеплення. Зокрема, медиків і працівників закладів охорони здоров’я, учасників Операції об’єднаних сил на сході України, соціальних працівників, священнослужителів, співробітників МВС, СБУ, людей віком 65+. Також другу дозу вакцини гарантовано отримають люди, які вакцинувались залишковими дозами або громадські діячі.

Наразі в Україні вже проводять щеплення вакциною AstraZeneca/Covishield, виготовленою індійським Інститутом сироватки крові та вакциною AstraZeneca-SKBio, яка виробляється в Республіці Корея (SK Bioscience Co. Ltd). У МОЗ наголошують, що усі вакцини AstraZeneca проти COVID-19, незалежно від країни виробництва, є ідентичними за складом та технологіями виготовлення, не розглядаються як різні вакцини та є взаємозамінними.

Джерело.

Leave a Reply