RADIO7

#добреналаштоване

В Україні встановили жорсткі обмеження для дронів і безпілотників

В Україні встановили жорсткі обмеження для дронів і безпілотників

Державна авіаційна служба України встановила обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден вагою до 2 кг.

Про це йдеться в оприлюдненому Тимчасовому порядку використання повітряного простору України.

Згідно з документом, польоти таких суден можуть здійснюватися без отримання дозволів та інформування різних відомчих органів.

Однак тепер встановлено низку умов:

Зокрема, польоти мають виконуватися лише вдень.

Забороняється літати над об’єктами під охороною, визначеними Міноборони, МВС, прикордонною службою, СБУ, Нацполіцією, Нацгвардією, УДО, іншими військовими і правоохоронними органами.

Безпілотники не можуть літати над дорогами державного значення, промисловими зонами, електростанціями, залізничними станціями, морськими портами, складами пального, нафти, газу, інших небезпечних речовин і рідин тощо.

Центральні вулиці міст, селищ міського типу і сіл, залізнічну колію державного і регіонального значення та лінії електропередачі можна перетинати, але не літати над ними.

Заборонені польоти безпілотників також над виправними центрами, колоніями і СІЗО.

В порядку також вказується без уточнення про заборону польотів над “іншими важливими державними і потенційно небезпечними об’єктами”.

Над перерахованими об’єктами можна літати, отримавши дозвіл від відповідного відомства, власника, адміністрації тощо.

Крім того, заборона на польоти стосується місць аварій і катастроф, зон поліцейських, АТО, спеціальних операцій і зон, “визначених для забезпечення безпеки осіб, щодо яких здійснюється державна охорона”.

Оприлюднений порядок також визначає максимальну швидкість польоту (160 км/год), висоту (50 м), відстань від пілота (не більше 500 м) і відстань до сторонніх осіб: не ближче ніж 30 метрів, для осіб до 12 років – не ближче ніж 50 метрів, для груп понад 12 осіб – не ближче ніж 150 метрів.

Політ безпілотників може припинятися на вимогу представників правоохоронних органів або військових формувань, якщо вони вважають, що судно “загрожує інтересам національної безпеки або безпеки інших людей”.

Джерело: https://nv.ua/ukr/index.html

Leave a Reply