RADIO7

#добреналаштоване

В Україні побудують космодром і виведуть на орбіту сім супутників

В Україні побудують космодром і виведуть на орбіту сім супутників

Нещодавно в інтерв’ю телеканалу «Перший діловий» голова державного космічного агентства України Володимир Тафтай розповів про плани космічної програми України на п’ять років.

SpaceX Січ-2-1

До ключових цілей програми він відніс:

  • вступ до Європейського космічного агентства (ESA)
  • створення власного українського космодрому
  • створення супутникового угруповання семи українських супутників
  • виведення на орбіту супутника Січ-2-30, який буде готовий в жовтні і запущений в грудні 2022. До речі, запуск відбудеться зі стартового майданчика SpaceX
український супутник «Січ-2-1»

Наразі супутник вже складений і проходить перелік випробувань і перевірок. Це один зі спільних проектів з Європейським космічним агентством, він буде включений в європейську програму з обміну супутниковими даними. Супутники будуть орієнтовані на дистанційне зондування, тобто фотографування поверхні Землі з космосу.

До їх цілей відноситься:

  • насамперед оборона
  • економічна безпека
  • раннє виявлення катастроф (пожеж, повеней)
  • прогнозування врожаїв

В інтерв’ю також було зазначено, що супутники орієнтовані на реалізацію завдань центральних органів виконавчої влади. «Можна запобігти несанкціонованому використанню лісових масивів, вирубування лісів, використання водних ресурсів, пожежі, адже завдяки супутникам інформацію можна отримати швидше, коли проблема тільки починається», – відзначає голова державного космічного агентства. Програма вимагає 15 млрд гривень на п’ять років, тобто близько 3 млрд щорічно.

Нагадаємо, Україна живе без космічної програми вже три роки. Офіційно затвердити новий план збираються протягом найближчих місяців. Варто також нагадати, що в жовтні 2020 NASA запустила ракету-носій Antares, яку створили при співробітництві космічної галузі України та США. В її створенні взяли участь американська Orbital ATK, конструкторське бюро «Південне», «Південний машинобудівний завод ім. Макарова» та ряд українських підприємств.

Джерело.

Leave a Reply