RADIO7

#добреналаштоване

В Україні готуватимуть 500 спеціалістів з розмінування на рік – Павлюк

В Україні готуватимуть 500 спеціалістів з розмінування на рік – Павлюк

В Україні планують готувати 500 спеціалістів з гуманітарного розмінування на рік на базі спільного навчального центру Міністерства оборони України з компанією Tetra Tech, яка діє від імені Державного департаменту США.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив перший заступник міністра оборони України Олександр Павлюк.

«Як відомо, наші спроможності недостатні, щоб покрити потребу (з розмінування – ред.) повністю. Україна має власні навчальні заклади, що здійснюють підготовку спеціалістів з розмінування, але їх потужностей не вистачає через масштаби забруднення. Тому Міністерство оборони постійно працює над залученням допомоги країн-союзників та партнерів. Один із прикладів залучення міжнародного досвіду в напрямі навчання та підвищення кваліфікації саперів – це започаткування Міністерством оборони спільного проєкту із компанією Tetra Tech, яка діє від імені Державного департаменту США. Результатом нашої співпраці стане створення сучасного центру підготовки із пропускною спроможністю підготовки 500 спеціалістів з гуманітарного розмінування на рік», – зазначив Павлюк, додавши, що вони навчатимуться за міжнародними стандартами та матимуть змогу використовувати найсучасніші методи та техніку для здійснення розмінування.

Перший заступник міністра також зазначив, що під час зустрічі з представниками Tetra Tech обговорювали не лише створення центру, а також його унікальність, оскільки до сьогодні Україна не мала можливості зосереджувати увагу на підготовці фахівців з гуманітарного розмінування. У проєкті ж буде створено безперервний замкнутий цикл, в межах якого люди проходитимуть підготовку від початкового і до максимально можливого рівня EOD-3+.

Джерело.

Владислав

    Comments are closed.