RADIO7

#добреналаштоване

В Україні фіксуватимуть злочини проти природи з орбіти

В Україні фіксуватимуть злочини проти природи з орбіти

Вчора фахівці Національного центру управління та випробувань космічних засобів взяли участь у робочій зустрічі в.о. Голови Державного космічного агентства України Михайла Лева з заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романом Шахматенком. У ході цієї зустрічі були обговорені та закріплені домовленості щодо об’єднання зусиль з розширення можливостей Держсистеми моніторингу довкілля шляхом ширшого використання даних дистанційного зондування Землі. Якщо все піде за планом, це забезпечить Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів принципово новий рівень виявлення порушень в екологічній сфері та запобігання можливим зловживанням суб’єктами господарювання.

супутник Січ-2М

«Ми дуже вдячні Державному космічному агентству за можливість отримувати знімки з космосу та збирати достовірну інформацію про незаконні вирубки або розробку кар’єрів. Тепер, виходячи на перевірку, інспектори ДЕІ чітко знатимуть координати місць, на які треба звернути увагу першочергово, та швидше встановлюватимуть винуватців. Цей новий інструмент екологічного контролю перебуває на етапі тестування», – зазначив заступник Міністра Роман Шахматенко.

В свою чергу Михайло Лев висловив впевненість, що така співпраця Державного космічного агентства з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів дозволить ширше використовувати отримані з супутника знімки.

«Це гарна можливість розвинути ті сервіси, які вже давно працюють у передових країнах світу та приносять значний результат у протидії та запобіганні злочинам. Тепер і в екологічній сфері рівень реагування на загрози відповідатиме світовим стандартам».

Михайло Лев сказав, що Державне космічне агентство України зі свого боку працює над проектами нормативно-правових актів, які дозволять використовувати супутникові знімки в якості доказів у судах.

В останні роки стало нормою використовувати космічні знімки для екологічного моніторингу. Таке зондування з орбіти Землі допомагає з високою оперативністю та глобальністю фіксувати природоохоронні правопорушення, і звісно – встановлення винуватців.

Джерело.

Leave a Reply