RADIO7

#добреналаштоване

В угорському театрі Берегова відбувся прем’єрний VIP-перегляд фільму “Кінчем” (“Мій скарб”)

В угорському театрі Берегова відбувся прем’єрний VIP-перегляд фільму “Кінчем” (“Мій скарб”)

Показ романтичної пригодницької кінострічки приурочили до 171-ї річниці угорської визвольної революції 1848-49 років.

Події відбуваються в серпні 1849-го, після поразки повстання, коли настає повсюдний терор і гніт з боку переможців. Графа Блашковича, активного учасника визвольної боротьби, звинувачують у зраді й хочуть заарештувати. Але при цьому колишній його товариш, а тепер довірена особа австрійського імператора, застрелює графа на очах у малолітнього сина Ернева.

Минають роки, хлопець стає дорослим чоловіком і закохується в доньку вбивці свого батька. Постає питання: що важливіше – любов чи помста?

Про все це глядачі дізнаються в кінці фільму.

“У наш час важливо сприймати сьогоднішнє через призму минулого,- говорив на початку перегляду Надзвичайний і Повноважни Посол Угорщини в Україні, уродженець Берегова Іштван Ійдярто.- Я дуже люблю історичні стрічки. Першу таку побачив ще підлітком у Берегові, де народився. Потім після уроків переглянув її щонайменше десять разів. І хоч тоді ще не все зрозумів, пізніше усвідомив, як важливо виховувати прийдешнє покоління на прикладі справжніх героїв.”

Головні ролі у фільмі зіграли Ервін Нодь та Андреа Петрік. Режисер стрічки – Габор Гендер.

На перегляді був присутній керівник консульства Угорщини в Берегові Матяш Сіладі, яке й організувало демонстрацію стрічки.

“Обрали для свяґткового показу саме її тому, що тут висвітлюються події якраз в роки  визвольної революції,- каже Голосу Карпат аташе із зовнішньоекономічних питань консульства Олександра Чізмадіа.- Здійснили й титри діалогів на українській мові, щоб події фільму могли зрозуміти й ті, хто не володіє угорською.”

Демонстрація стрічки для широкого загалу відбудеться 23 березня теж у залі угорського драмтеатру в Берегові. Вхід – вільний.

Джерело: Голос Карпат

Leave a Reply