RADIO7

#добреналаштоване

В Перечинській ОТГ обговорили вдосконалення міської інфрастуктури для людей з особливими потребами

В Перечинській ОТГ обговорили вдосконалення міської інфрастуктури для людей з особливими потребами

Для забезпечення потреб маломобільних груп першочергово треба облаштувати пішохідні переходи, адаптувати місцеві паркувальні стоянки, добудувати пандуси до локальних ЦНАПів, закладів освіти та крамниць у Перечинській об’єднаній громаді. Про це заявили учасники публічної консультації з заінтересованими сторонами, яку організувала ГО “Центр UA”. Представники влади та активісти підкреслили низький рівень активності профільних громадських організацій у створенні інфраструктури для людей з особливими потребами. На їхню думку, співпраця громадськості з районною владою та Перечинською ОТГ сприятиме соціалізації людей з інвалідністю та врахуванню їхніх потреба під час розробки профільних програм.

Потреба частини мешканців Перечинської ОТГ у доступному транспорті та публічних приміщеннях не забезпечується: більшість транспортних засобів та приміщень незручні для людей з порушеннями опорно-рухового апарату та батьків з дитячими візочками. Відсутність належної інфраструктури призводить як до ізольованості маломобільних мешканців, так і до обмеження їхньої участі в економічному та соціальному житті.

Оксана Поворозник, інвалід І групи з дитинства та член “Перечинського районного товариства інвалідів, зауважила, що кожного дня стикається з труднощами в пересуванні містом або подорожі до публічних закладів. За її словами, проблеми виникають не через “особливий стан”, а не враховані деталі інфраструктури:

“В громаді мають бути доступні пандуси та елементарно наявні переходи між вулицями”, – зазначила Поворозник.

Представники влади наголосили на готовності створювати умови, за яких різні соціальні групи матимуть рівний доступ до соціально-економічних аспектів життя громади. Втім наголосили, розробка низки можливостей для людей з інвалідністю можлива за наявності належної співпраці:

“У питаннях освіти та дозвілля маломобільних груп існує потреба в якісній співпраці між районною владою, представниками ОТГ та людьми з обмеженими можливостями”, – заявила секретар міської ради Олеся Вовканич-Белеканич.

Директор КЗ “Центр надання соціальних послуг Перечинської ОТГ” Любов Луцук наголосила, при плідній співпраці громадськості, влади та бізнесу суттєві зміни можуть настати вже протягом цього року.

“Реконструкція та побудова пандусів, створення паркувальних місць для людей з особливими потребами, встановлення звукових сигналів на пішохідних переходах – не є нездійсненними завданням. Ці зміни можна досягнути вже найближчим часом”.

 

За словами учасників консультації, Перечинська ОТГ має забезпечити фізичну доступність та наявність можливостей більш активної участі маломобільним мешканцям в житті громади.

Джерело: http://karpatvisnuk.com.ua/all-news/transkarpatia/v-perechinskij-otg-obgovorili-vdoskonalennya-misko%D1%97-infrastukturi-dlya-lyudej-z-osoblivimi-potrebami.html

Makhanets Alex

    Leave a Reply