RADIO7

#добреналаштоване

В ОКТМО «Фтизіатрія» за рік проліковано майже 2 тисячі пацієнтів

В ОКТМО «Фтизіатрія» за рік проліковано майже 2 тисячі пацієнтів

В Ужгороді на базі ОКТМО «Фтизіатрія» було підбито підсумки роботи закладу за минулий рік. Заступник генерального директора з лікувальної роботи Йосип Сарваш відзначив, що у 2018 році в стаціонарі закладу проліковано 1911 пацієнтів. Із них – 1573 пацієнтів на туберкульоз та 338 пацієнтів пульмонологічного профілю. Торакально-хірургічним відділенням проведено 179 малих та великих оперативних втручань. Консультативною поліклінікою прийнято 16 207 осіб за направленнями із районних та обласних закладів охорони здоров’я.

З метою діагностики та уточнення діагнозу в ендоскопічному кабінеті здійснено 1233 ендоскопічних досліджень (1150 бронхоскопій та 83 фіброгастродуоденоскопії).

Рентгенологічною службою закладу проведено 15 135 рентгенологічних досліджень, із них – 13 449 органів дихання та 1281 кістково-суглобової системи. Для діагностики супутніх захворювань проведено 5842 ультразвукових досліджень.

Єдина в області бактеріологічна лабораторія 3 рівня з діагностики туберкульозу, здійснює дослідження матеріалу пацієнтів нашого закладу так і матеріалу, із протитуберкульозних закладів районів області.

Так, за 2018 рік, даним підрозділом проведено 2 124 молекулярно-генетичних досліджень на туберкульоз, 8 662 культуральних досліджень на рідких та твердих поживних середовищах для виявлення мікобактерій туберкульозу, 1 258 досліджень резистентності мікобактерій туберкульозу до протитуберкульозних препаратів, 9 242 мікроскопічних досліджень.

Кабінетом функціональної діагностики проведено 4 060 досліджень (елетрокардіографій та спірометрій).

У 2018 році для закладу закуплено та введено в експлуатацію аудіометр для моніторингу ототоксичних побічних реакцій на застосування протитуберкульозних препаратів у хворих на туберкульоз.

З детальним аналізом використання протитуберкульозних препаратів в ОКТМО «Фтизіатрія», виступила заступник генерального директора Любов Марковцій. Лікар акцентувала увагу колег на особливостях застосування окремих медикаментів.

Насамкінець генеральний директор ОКТМО «Физіатрія» Василь Скрип ознайомив колектив із основними напрямками роботи закладу у 2019 році наголосивши на змінах,які відбуваються в рамках медичного реформування.

джерело:

прес-центр ОЦЗ в Закарпатській області

Makhanets Alex

    Leave a Reply