Ужгородські фізики тестують унікальне обладнання для досліджень атомної структури речовин – на ньому проводитимуть наукові досліди для ЄС.
Обладнання передали в УжНУ ще в літку, минулого року. У лютому фахівці з Праги допомогли зібрати та протестувати його. А вже за місяць, на ньому проводитимуть серйозні наукові дослідження, для європейських країн. Вартість техніки майже 500 тис. євро, та наші науковці отримали її безкоштовно. Бо з 2015 факультет фізиків став членом міжнародного консорціуму університетів у команді з сімома країнами, та взяли участь у проекті «Горизонт 2020», і один з проектів наших фізиків переміг. Це дало змогу отримати надсучасну техніку та розпочати створення лабораторії мрії, каже Адальберт Барта, аспірант кафедри твердо-тільної електроніки та інформаційної безпеки фізичного факультету УжНУ.
На цьому обладнанні вчені зможуть досліджувати чітко структуру будь яких твердих металів та напилювати якісні плівкові матеріали, каже доцент кафедри прикладної фізики фізичного факультету УжНУ, Віталій Біланич.
Аспірант Адальберт, коли поступав до факультету і уявити не міг, що їздитиме по найсучасніших лабораторіях світу і колись побачить щось подібне в Ужгороді. Зараз планує вплив титанових протезів на тканини людини якій його встановили, це тема дисертації чоловіка.
Ужгородські науковці переконують, українські наука може іти в ногу зі світовою. Проте фінансування та технічне забезпечення суттєво відстає, тому наші науковці часто їздять на дослідження за кордон.
Наступний етап атомно силовий мікроскоп, який теж очікують у рамках проекту, тоді в Ужгороді буде одна з найпотужніших лабораторій України і справді сучасний рівень наукових досліджень.
Leave a Reply