RADIO7

#добреналаштоване

Уже вп’яте на площі Народній в Ужгороді проходить пишнобарвний обласний фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!»,

Уже вп’яте на площі Народній в Ужгороді проходить пишнобарвний обласний фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!»,

Уже вп’яте на площі Народній в Ужгороді проходить пишнобарвний обласний фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!», присвячений одному з найулюбленіших свят жителів нашого краю ‒ Великодню.

Сьогодні, 18 квітня, відбулося його урочисте відкриття. Серед гостей ‒ в.п.голови облради Йосип Борто, голова облдержадміністрації Геннадій Москаль та його заступник Ярослав Галас, депутати різних рівнів, митці, вчителі та діти.

Директор департаменту освіти і науки ОДА Ганна Сопкова своєю проникливою промовою дала старт унікальному фестивалю, наголосивши, що тут представлено 55 великодніх композицій, які стверджують, що наші діти – найталановитіші, і у них-найкращі педагоги.
Геннадій Москаль та Йосип Борто виголосили вітальні промови.

Йосип Йосипович подякував всім, хто долучився до створення писанкового містечка на головній площі Закарпаття. Завдяки спільній творчій праці вчителів і школярів воно перетворилось на казкове диво, що милуватиме око кожного, хто завітає сюди ще довго. Та побажав усім спокою на душі, радості на серці, успіхів у роботі, благополуччя в родинах.

Відтак посадовці провели церемонію нагородження переможців П’ятого обласного фестивалю –конкурсу «Воскресни, писанко!», вручили дипломи і грошові премії.
Так, за оригінальність у розкритті тематичної композиції відзначено команди м.Хуст, Іршавського та Ужгородського районів, Чертезької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ст.; за креативність – команду м.Ужгород; за оригінальність – команду Виноградівського району; за представлення композиції «Моя квітуча Україна –країна миру і добра!», присвячена воїнам АТО – команду Тячівського району; за творчий підхід –команду Мукачівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І – ІІ ст. Закарпатської облради.

Після чого разом оглянули кольорове розмаїття писанок, які привезли в обласний центр переможці місцевих етапів з усіх районів області, навчальні заклади обласного підпорядкування системи освіти та заклади професійно-технічної освіти. А це ‒ понад 60 великодніх дерев, оздоблених писанками, виробленими різноманітною технікою. На кожному деревцю – 250-300 писанок. І біля кожного хочеться зупинитися. А тематична композиція «Традиції пасхальних свят: від давнини до сучасності» розповідає про звичаї і традиції святкування краянами цього величного свята.
Крім того, тут представлено художні Пасхальні вишивки, проводяться майстер-класи тощо.

Додав святу гарного настрою флеш-моб танцювальної корпорації друзів та вокального квінтету Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ПАДІЮН.
Писанкове містечко прикрашатиме площу Народну аж до 7 травня.

Прес-служба облради

Leave a Reply