RADIO7

#добреналаштоване

Уряд може змінити систему монетизації субсидій та частково виплачувати їх готівкою

Уряд може змінити систему монетизації субсидій та частково виплачувати їх готівкою

Кабінет міністрів України планує змінити порядок видачі монетизованих субсидій (тобто субсидій, що виплачуються у грошовій формі). Зокрема, пропонують запровадити одразу дві формимонетизації субсидій, які діятимуть паралельно.

Про це повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Він зазначив, що таке рішення вирішили ухвалити під час наради за участю президента України, а також Нафтогазу, Укрпошти та інших зацікавлених сторін.

«Ухвалили політичне рішення про те, щоб тих людей, яким субсидію призначили з жовтня, перевести на готівкові розрахунки субсидіями з березня Це робиться для того, щоб до травня розуміти, який механізм є більш ефективним. Безготівковий механізм субсидій ми запустили з 1 січня, тепер напрацьовуємо готівковий», — повідомив Рева.

Відтак, в уряді пропонують, щоб з березня до травня в Україні діяло паралельно дві моделі монетизації субсидій: затверджена раніше, відповідно до якої кошти за субсидіями надходитимуть на рахунок в Ощадбанку, проте споживачі не зможуть ними скористатися, та нова, в межах якої субсидії виплачуватимуть безпосередньо споживачам.

«Сьогодні у нас 4 мільйони отримувачів субсидій, середній розмір субсидії складає 1,5 тисячі гривень (в опалювальний сезон). Це 6 мільярдів гривень на місяць будемо видавати готівкою», — додав Рева.

Раніше чинну модель монетизації субсидій розкритикували у Нафтогазі.

27 грудня 2018 року уряд ухвалив постанову про перехід до системи надання субсидій у грошовій формі (монетизації). Зокрема, нею передбачено, що субсидії нараховуватимуть на персональні рахунки споживачів, відкриті в Ощадбанку, а звідти їх сплачуватимуть безпосередньо на комунальні послуги.

Зазначимо, що монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/uryad-mozhe-zminiti-sistemu-monetizaciyi-subsidij-ta-chastkovo-viplachuvati-yih-gotivkoyu

Makhanets Alex

    Leave a Reply