RADIO7

#добреналаштоване

Українська кіберполіція нанесла удар по відомій хакерській групі CLOP

Українська кіберполіція нанесла удар по відомій хакерській групі CLOP

Українська поліція та їх південнокорейські колеги провели серію арештів людей, пов’язаних з розповсюдженням програми-вимагача CLOP. Вважається, що група завдала збитків у США та Південній Кореї на понад півмільярда доларів.

В офіційній заяві зазначається, що на початку цього тижня був здійснений рейд у будинки осіб, пов’язаних з розповсюдженням вимагача CLOP. Вилучено комп’ютерну техніку та 5 млн гривень ($185 тис) готівкою. Шість осіб заарештовано та звинувачено у нападі на установи та компанії в обох країнах.

Якщо їх засудять, особам, які звинувачуються у комп’ютерних злочинах та відмиванні грошей, загрожує до восьми років ув’язнення. Однак, схоже, затримані – не  організатори групи, оскільки, як зазначають ЗМІ, веб-сайт CLOP все ще працює у даркнеті. Корейська сторона також заарештувала підозрюваних, вилучивши телефони, готівку та машини.

Після багатьох років масових кампаній серед пересічних споживачів, протягом останніх двох-трьох років хакери зосереджувались на цілеспрямованих діях проти великих компаній та організацій, вимагаючи (і часто отримуючи) величезні суми грошей.

Найпотужніші банди вимагачів працюють завдяки терпимісті Кремля, що знаходиться поза досяжністю західних правоохоронних органів. Росія ні притягує до відповідальності, ні екстрадує їх. Спроба переконати Путіна змінити це відношення було пріоритетом президента США Джо Байдена на їх зустрічі в середу в Женеві. Не зрозуміло, чи вийшло у Байдена домогтися хоч якогось прогресу, повідомляє Associated Press.

Рейд у середу «є продовженням набагато агресивнішої позиції, яку правоохоронні органи зайняли проти банд-вимагачів цього року», – каже аналітик Аллан Ліска з фірми з кібербезпеки Recorded Future. «Відчувається, що правоохоронні органи придумали, як насправді атакувати CLOP, і, сподіваємось, це сповільнить їхні атаки».

Джерело.

Leave a Reply