RADIO7

#добреналаштоване

Україні треба 100 років, аби досягти економічного рівня Німеччини

Україні треба 100 років, аби досягти економічного рівня Німеччини

Віце-президент Світового банку з питань Європи та Центральної Азії Сірілл Мюллер сказав, що аби досягти рівня Польщі Україні потрібно щонайменше 50 років, пише “Економічна правда”.

Водночас для досягнення поточного рівня економічного розвитку країн Західної Європи, таких як Німеччина, знадобиться вдвічі більше часу — 100 років. В Україні значна концентрація капіталу в руках нечисельної групи населення. Так, 3 найбагатших українців володіють 6% ВВП країни.

Це майже вдвічі більше, ніж в Росії та втричі більше, ніж в Польщі,

– додав Мюллер.

В Україні відношення доходів найбагатших людей у ВВП майже не змінювалось з 2007 року. Це обмежило доступ до економічних можливостей, “здатних повністю розкрити потенціал людського капіталу”.

Що стримує економічний розвиток України? Декілька факторів: завелика закредитованість, сильна залежність від світових ринків збуту сировини та занадто пізній початок реформ.

Які реформи пропонують представники Світового банку для України? Пріоритетні – це податкова реформа, покращення логістики, а також скасування мораторію на продаж землі. Дуже важливою є судова реформа та реформа Антимонопольного комітету.

Банківська система України отримала найбільший за останні 6 років прибуток. Він склав 21,7 мільярда гривень. У 2017 році банки отримали збитків на понад 26 мільярдів гривень.

https://24tv.ua/ukrayini_treba_100_rokiv_abi_dosyagti_ekonomichnogo_rivnya_nimechchini__svitoviy_bank_n1108659

 

 

 

Makhanets Alex

    Leave a Reply