RADIO7

#добреналаштоване

Україна готується до спільного радіоастрономічного проєкту з Латвією

Україна готується до спільного радіоастрономічного проєкту з Латвією

Нещодавно ми писали, що 24 лютого відбулася відеоконференція між офіційними представниками космічних галузей України та Греції. Захід проходив за сприянням Посольства України в Республіці Греція. У процесі заходу сторони інформували про наявний потенціал, розповідали про можливості та перспективні проєкти співпраці, обмінювалися пропозиціями щодо науково-технічного та виробничого співробітництва у космічній сфері.

Perseus-A

А наразі стало відомо, що 15 березня 2021 року фахівцями Національного центру та Радіоастрономічного інституту НАН України за допомогою вітчизняного радіотелескопа нового покоління РТ-32, який розташований у місті Золочів Львівської області проведено успішні спостереження та зареєстровано такі космічні події:

  • позагалактичне випромінювання радіогалактики 3С84 (Персей-А)
  • мазерів з галактичної молекулярної хмари W3 (одночасно спостерігались метанольний та гідроксильний молекулярні мазери на частотах 6668.5192 МГц та 6035.092 МГц відповідно)
  • радіовипромінювання метанольного мазера з галактичного радіоджерела G188.946+0.886.
спостереження Національного центру та Радіоастрономічного інституту НАН України

Зазначені дослідження виконані з метою ретельної підготовки до виконання спільного українсько-латвійського радіоастрономічного проєкту.

Результати проведених спостережень підтвердили світовий рівень характеристик українського радіотелескопу РТ-32 і будуть презентовані світовій науковій спільноті після обробки співробітниками Радіоастрономічного інституту НАН України та Центру космічних досліджень та зв’язку Національного центру.

Джерело.

Leave a Reply