Про це лідер КМКС заявив у інтерв’ю угорському порталу PestiSr?cok.Незважаючи на те, що у ЦВК подали документи понад 80 претендентів на посаду Президента, реальні шанси вийти у другий тур мають 3-5 претендентів,- акцентував Брензович.- Проте жодного з них угорська спільнота країни не підтримуватиме, бо їх програми йдуть в розріз з інтересами національних меншин.”
Політик розповів про гіркий досвід попередніх домовленостей з кандидатами, які напередодні виборів обіцяли одне, а в підсумку нічого з того не виконали. Тому угорська спільноста скептично ставиться до нинішніх учасників президентських перегонів.
На думку Брензовича, найбільше шансів перемогти у Тимошенко та Порошенка, але їх програми теж однозначно націоналістичного характеру і спрямовані на звуження прав національних меншин. А заяви кандидатів, які більш сприйнятні для угорської громади, не мають шансів пройти у другий тур.
Лідер КМКС зауважив також, що не тішиться надією на зміну політики Порошенка щодо нацменшин.
Брензович звернув увагу на те, що рейтинг теперішніх кандидатів у Президенти становить 10-15 відсотків, а це значить, що народ не довіряє українським політикам. Не плекає ілюзій Брензович і стосовно проходження у Верховну Раду представника угорської меншини. Основна причина цього – не береться до уваги національний склад виборців. Більше того, Берегівський район, де найбільш компактно проживають угорці, свідомо ділять на два виборчі округи з єдиною метою – аби представник угорської громади не потрапив до законодавчого органу.
З приводу погіршення україно-угорських відносин Брензович висловився, що Україна проігнорувала всі попередні домовленості стосовно прав національних меншин і це в той час, коли Угорщина всіляко підтримувала одержання нею безвізу та її потуги щодо вступу до Євросоюзу.
Вирішення проблеми лідер КМКС бачить у проведенні конструктивних перемовин. Однак до березневих виборів мало шансів на певний позитивний результат. Зараз досить напружений період, більшість кандидатів представляють націоналістичний напрямок. Тому тепер важко знайти компроміс. Після президентських перегонів у жовтні обиратимуть новий парламент. Отже, вартує дочекатися результатів другого туру і вже тоді шукати партнерів для проходження представника угорської меншини до Верховної Ради.
Аналітичний сектор “Карпатської панорами”
Leave a Reply