RADIO7

#добреналаштоване

У ЄС обговорюють заборону на в’їзд власникам російських паспортів на Донбасі – журналіст

У ЄС обговорюють заборону на в’їзд власникам російських паспортів на Донбасі – журналіст

Посли країн-членів Євросоюзу 24 липня почали обговорювати ситуацію навколо видачі російських паспортів жителям окупованого Донбасу. Про це в Twitter повідомив журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк. За його словами, робота над забороною власникам таких паспортів на в’їзд в Євросоюз займе деякий час, але це зрештою станеться. Йозвяк нагадав, що у випадку з окупованим Кримом цей процес тривав 18 місяців.

Нагадаємо, 24 квітня Путін підписав указ про спрощене отримання російських паспортів жителями тимчасово окупованого Донбасу. 27 квітня Путін заявив, що Росія може спростити процедуру отримання громадянства для всіх українців, а не тільки для тих, хто проживає на окупованих територіях Донбасу. 29 та 30 квітня у Ростовській області відкрилися два центру видачі російських паспортів жителям окупованих районів Луганської та Донецької областей. 1 травня Путін підписав указ, яким спростив порядок отримання російського громадянства для окремих категорій громадян України. Право на отримання громадянства РФ у спрощеному порядку, зокрема, отримали громадяни України, які не мають громадянства (підданства) іншої держави, а також особи без громадянства, які народилися і постійно проживали на території Криму та виїхали за межі півострова до 18 березня 2014 року, а також їх діти, чоловіки (дружини) та батьки.

8 травня Кабмін України прийняв рішення про визнання незаконними російських паспортів, які будуть видавати жителям окупованих українських територій, насамперед Луганської та Донецької областей. 17 липня Путін спростив процедуру отримання російського громадянства для жителів усієї території Донецької і Луганської областей.
Джерело: https://www.unian.ua/politics/10630101-u-yes-obgovoryuyut-zaboronu-na-v-jizd-vlasnikam-rosiyskih-pasportiv-na-donbasi-zhurnalist.html

Leave a Reply