RADIO7

#добреналаштоване

У Виноградові запрацював інклюзивно-ресурсний центр

У Виноградові запрацював інклюзивно-ресурсний центр

Рішенням сесії Виноградівської районної ради № 580 від 12.07.2018 року створено Комунальну установу «Виноградівський інклюзивно-ресурсний центр №1». З 1 грудня 2018 року укладений договір з Виноградівським соціально-каритативним центром про надання в безоплатне, строкове користування частину приміщень реабілітаційного центру ім. св. Терези для проведення корекційно-розвиткових занять.

Інклюзивно-ресурсний центр укомплектований двома практичними психологами та вчителем-логопедом, які проводять комплексну оцінку розвитку дітей з особливими освітніми потребами та надають корекційно-розвиткові послуги. Завданнями центру передбачено: надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, розроблення рекомендацій щодо програми навчання дітей у школах, надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів з питань організації інклюзивного навчання, а також надання консультативно-психологічної допомоги батькам.

Засідання фахівців для комплексної оцінки проводиться по п’ятницях за адресою: Виноградів, вул. Копанська,10. Первинний прийом батьків або законних представників дитини проводить психолог центру, який визначає час та дату проведення комплексної оцінки. Батьки повинні мати такі документи: свідоцтво про народження дитини; ксерокопії паспорта одного з батьків або законних представників; індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю (у разі інвалідності).

Станом на 02.01.2019 р. інклюзивною формою навчання охоплено 36 дітей з особливими освітніми потребами різної нозології в 30 класах, в 19 районних закладах освіти. Відкриті три інклюзивні дошкільні групи. Спеціальний клас для навчання дітей з інтелектуальними порушеннями продовжує навчання у Виноградівській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №8.

За станом здоров’я на 02.01.2019 року для 59 учнів у школах району організовано індивідуальне навчання. Супровід дітей з особливими освітніми потребами здійснюють фахівці інклюзивно-ресурсного центру.

Спільно з учасниками команди психолого-педагогічного супроводу для кожної дитини, яка здобуває освіту в умовах інклюзивного навчання, розроблена індивідуальна програма розвитку та індивідуальний навчальний план з урахуванням потреб учня.

З січня фахівцями інклюзивно-ресурсного центру проводяться корекційно-розвиткові заняття за адресою: Виноградів, вул. Тюльпанів,64.

Сьогодні право на здобуття освіти дітям з особливими освітніми потребами гарантовано державою, отже колектив цього центру буде прикладати максимум зусиль, щоб дітям і їхнім батькам було комфортно і затишно.

Катерина Кеніз, в. о. директора Комунальної установи «Виноградівський інклюзивно-ресурсний центр №1».

Leave a Reply