RADIO7

#добреналаштоване

У США вперше покажуть документалки з короткого списку «Оскара»: серед них є фільм про Україну

У США вперше покажуть документалки з короткого списку «Оскара»: серед них є фільм про Україну

Американська кіноакадемія уперше організувала покази 15 документальних фільмів, які увійшли до короткого списку премії «Оскар». Їх покажуть в кінотеатрах 13 міст США. Серед стрічок — фільм про хлопчика з Донбасу під назвою «Віддалений гавкіт собак».

Картини показуватимуть у Сполучених Штатах з 31 грудня до 21 січня. Їх можна буде побачити, зокрема, у Бостоні, Чикаго, Денвері, Лос-Анджелесі, Нью-Йорку, Сіетлі та Вашингтоні.

За словами асистента режисера стрічки про Україну Азада Сафарова, ця можливість є унікальною, адже зазвичай кінокомпанії витрачають мільйони на рекламу своїх фільмів у США для привернення уваги Кіноакадемії.

«Зрозуміло, що у нас такого бюджету нема. Тому через покази, організовані кіноакадемією, американці ще більше дізнаються про фільм і про війну на сході України», — написав він у Facebook.

22 січня у США оголосять 5 номінантів на «Оскар» у кожній категорії. Церемонія вручення премії відбудеться 24 лютого в Dolby Theatre в Голлівуді.

Нагадаємо, що фільм данського режисера про хлопчика з Донбасу «Віддалений гавкіт собак» увійшов до короткого списку кінопремії «Оскар». Стрічка стала однією з 15 претендентів на перемогу в номінації «Кращий документальний повнометражний фільм».

Разом з фільмом про Донбас до шорт-ліста також увійшли документальні стрічки: «На її плечах», «RBG», «Чи будеш моїм сусідом?», «Злочин+кара» тощо.

Документальний фільм «The Distant Barking of Dogs» дансько-шведсько-фінського виробництва розповідає історію 10-річного хлопчика Олега з Донбасу, який живе біля лінії фронту. Його знімали в селі Гнутове Донецької області з 2015 по 2017 рік. Село Гнутове поблизу Маріуполя перебуває під контролем України, але регулярно потрапляє під обстріли.

Джерело: https://hromadske.ua/kultura

Makhanets Alex

    Leave a Reply