У США створили рукавицю, яка озвучує слова мовою жестів

У США створили рукавицю, яка озвучує слова мовою жестів

Біоінженери в США розробили рукавицю, здатну перекласти слова американською мовою жестів у мовлення в реальному часі. Технологія використовує машинне самонавчання й додаток у смартфоні для трансформування жестів у мовлення. Пристрій оснащений тонкими сенсорами, які здатні розтягуватися. Вони торкаються кінчиків пальців руки. Як пише The Independent, ці сенсори відправляють сигнали невеликій електронній платі завбільшки з монету, яку користувач носить на зап’ясті. Кожного разу, коли людина, яка носить рукавицю, рухає рукою і пальцями, показуючи жести, рукавиця розпізнає їх як слова, цифри чи окремі літери, які потім озвучує смартфон. Додаткові сенсори також можна під’єднати до обличчя, зокрема між бровою і кутиком рота, щоб фіксувати міміку. 

Система здатна розпізнати 660 жестів, включно з окремими літерами абетки і цифрами від 0 до 9. Швидкість такого перекладу поки становить лише одне слово на секунду. Комерційній версії рукавиці знадобиться ширший словник й більша швидкість перекладу. Каліфорнійський коледж у Лос-Анджелесі вже подав патентну заявку.

“Ми надіємось, що це буде корисне людям, які використовують мову жестів, спілкуватися напряму з тими, хто нею не володіє, без потреби третьої людини-перекладача, і сподіваємось, що це допоможе більшій кількості людей вивчити мову жестів“, — сказав один з авторів технології Юн Чен. 

Джерело: https://www.unian.ua/science/v-ssha-stvorili-rukavicyu-yaka-ozvuchuye-slova-movoyu-zhestiv-video-novini-11064248.html

Viktor

Leave a Reply